Webnoviny - Svet

Prezident SFZ Laurinec: Zaslúžili sme si postúpiť

WEBNOVINY.SK

František Laurinec Foto: SITA/Nina BednárikováJO­HANNESBURG 24. júna (WEBNOVINY) – Zo zaslúženého víťazstva slovenskej futbalovej reprezentácie vo štvrtkovom dueli základnej F-skupiny MS 2010 nad Talianskom (3:2), ktoré Slovákov posunulo do osemfinále, mal obrovskú radosť aj prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) František Laurinec.

„Ja si myslím, že to bol jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší výkon v histórii samostatného slovenského futbalu. Nováčik na MS zdolal úradujúceho majstra sveta, a to sa snáď ani nedá inak komentovať,“ povedal na otázku agentúry SITA prezident SFZ. Prvý muž slovenského futbalu skonštatoval, že zo začiatku bol na tribúne veľmi pokojný. „Potom sa to však začalo. Sedeli sme tam spolu s pánmi Blatterom a Platinim, čím dali najavo, že je to pre nich dôležitý zápas. Som si vedomý toho, že pre organizátorov by bolo lepšie, ak by bolo v ďalšej fáze Taliansko, ale dnes sme si zaslúžili postúpiť my,“ skonštatoval František Laurinec a na otázku, koľko a akých gratulácií už stihol prijať, s úsmevom povedal: „To by sa vám vybila baterka v diktafóne.“

Prezident SFZ sa tiež dotkol faktu, že po úspešnom a krásnom zápase sa hráči rozhodli nehovoriť v mixzóne s médiami a viacerí síce s úsmevom, ale bez slov odišli do autobusu. „Nie som vedúci delegácie, som tu ako člen FIFA, ale táto situácia nie je normálna. Je potrebné ju čím skôr vyriešiť. Všetci sme totiž na jednej lodi,“ dodal František Laurinec.

SITA – od vyslaného redaktora Miroslava Antola

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM