Webnoviny - Svet

Prezident vymenuje Ficovu vládu 4. apríla

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Predseda Smeru-SD a dezignovaný premiér Robert Fico sa v pondelok stretol s prezidentom Ivanom Gašparovičom a informoval ho o tom, ako pokračuje zostavovanie novej vlády.

Ako agentúru SITA informoval prezidentov hovorca Marek Trubač, Fico sa s prezidentom zhodol na termíne vymenovania novej vlády.

Stane sa tak 4. apríla, teda v deň ustanovujúcej schôdze parlamentu, v čase, keď bude schôdza prerušená.

Líder sociálnych demokratov prezidentovi tiež prezradil mená tých budúcich ministrov, o ktorých nominácii je v strane rozhodnuté. Kancelária prezidenta konkrétne mená, ktoré Fico Gašparovičovi prezentoval, zverejňovať nechce.

Fico zatiaľ v médiách potvrdil, že ministrom financií bude Peter Kažimír, zdravotníctva Zuzana Zvolenská, diplomaciu bude viesť Miroslav Lajčák, školstvo Dušan Čaplovič, kultúru Marek Maďarič a rezortu vnútra bude šéfovať Robert Kaliňák. Podľa Fica bude minister spravodlivosti pre Slovensko príjemné prekvapenie, meno však neprezradil.

Predsedníctvo Smeru-SD o ministroch rozhodne v piatok 30. marca, v pondelok 2. apríla predloží Fico menoslov Gašparovičovi.

Predseda Smeru-SD Robert Fico nepotrebuje podľa politológa Ábela Ravasza pri zostavovaní novej vlády postupovať rýchlo. Ako uviedol Ravasz pre agentúru SITA, Fico si chce zachovať imidž umierneného politika. „Politika, ktorý je profík a vie, čo robí. Je to z jeho strany taktika,“ povedal. Podľa neho niektoré mená musel vedieť Fico už dopredu, keďže sa o nich dozvedeli aj novinári.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM