MI Zo Slovenska

Prezidentka vyzýva Matovičovu vládu: Dajte ľuďom jasné informácie a menej chaosu!

Zuzana Čaputová otvorene prehovorila o vládnom zmätku a pocite neistoty, ktorý v nej vyvolávajú posledné týždne. Apeluje na vládu, aby sa konečne začala zaoberať tým, čo je najdôležitejšie.

Ilustračný obrázok k článku Prezidentka vyzýva Matovičovu vládu: Dajte ľuďom jasné informácie a menej chaosu!
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Zatiaľ čo premiér Matovič karhá časť ľudí za nezodpovedný prístup k boji proti pandémii, prezidentka Zuzana Čaputová ukazuje prstom na jeho vládu a občanom naopak ďakuje. Nie je to prvýkrát, čo hlava štátu diplomaticky kritizuje chaotické spôsoby vlády a jej predsedu, pri ktorom nikdy nie je nič isté.

Chaos a neistota

Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila nezvyčajne kritický status na Facebooku. Píše, že v médiách počúva množstvo protichodných informácií a nezodpovedaných otázok. „Výsledný dojem z toho je veľmi nejasný a chaotický,“ dodáva hlava štátu.

Zdôrazňuje, že žijeme v ťažkej dobe a zjavne nás čaká ďalšie sprísňovanie opatrení. Preto všetci potrebujeme namiesto vládnych zmätkov skôr racionálne, zdôvodnené a predvídateľné kro­ky.

„Chcem preto požiadať zodpovedných o jasnú komunikáciu, čo a kedy plánujú a za akých podmienok,“ uvádza prezidentka Čaputová.

Rovnakú kritiku aktuálne vláde adresuje aj samospráva, ktorá má zabezpečiť veľkú časť plošného testovania obyvateľov na Covid-19. Primátori a starostovia sa sťažujú, že im stále chýbajú jasné informácie a definitívne pokyny.

Vďaka ľuďom

Podobne ako samospráva, aj prezidentka píše, že žijeme „v neistote a v strese, keď sú nám aj niekoľkokrát denne ohlasované nové plány, ktoré sa o pár hodín môžu zmeniť.“

To podľa hlavy štátu oberá ľudí o odhodlanie, ktoré tak veľmi potrebujú v ťažkých časoch boja s pandémiou. Zdôraznila, že verejní činitelia by sa mali snažiť získať si dôveru ľudí a neoznačovať ako nezodpovedných tých, ktorí len majú obyčajný strach.

„Venujme konečne potrebnú energiu predovšetkým tomu, čomu sa už zrejme nedá vyhnúť – príprave našich nemocníc na enormný nárast pacientov,“ vyslala hlava štátu jasný apel smerom na Matovičovu vládu.

V závere sa zastala bežných ľudí, keď vyhlásila, že jej skúsenosti s nimi sú pozitívne. „Stretám ľudí, ktorí sú disciplinovaní, trpezliví, ktorí chcú byť nápomocní v celej tejto neistej dobe. Dnes ste vy občania, zdrojom istoty pre mňa. Ďakujem vám. Zvládneme to.“

Keď som dnes ráno počúvala správy, čítala viaceré noviny, premýšľala som, aký obraz získavajú ľudia v týchto...

Posted by Zuzana Čaputová on Thursday, October 22, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie