Webnoviny - Svet

Pri nehode zomrel mladík, jeden z vodičov nemal oprávnenie

WEBNOVINY.SK

NITRA 12. januára (WEBNOVINY) – Pri Radave v Novozámockom okrese sa v stredu 11. januára večer stala dopravná nehoda, pri ktorej zahynul 23-ročný mladík.

Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, 24-ročný vodič Škody Octavie predchádzal pred ním idúci Ford Siera.

Pravdepodobne však neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, dostal šmyk, nezvládol riadenie a zrazil sa s Fordom, ktorý predchádzal.

Ten po zrážke odhodilo do stromu a Octavia zišla z cesty na pole, kde sa prevrátila na strechu. Pri nehode sa podľa Čuhákovej ťažko zranil vodič Octavie a ľahšie sa zranil jeho 21-ročný spolujazdec. 20-ročný vodič Fordu, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, sa zo zranení bude liečiť podľa predbežnej lekárskej správy približne jeden týždeň.

Jeho 23-ročný spolujazdec, ktorý sedel na prednom sedadle, zraneniam po prevoze do nemocnice podľahol. Na vozidlách vznikla škoda za približne 11-tisíc eur, alkohol v dychu vodičov policajti nezistili. Na mieste bol aj znalec z odboru cestnej dopravy, ktorého posudok pomôže odhaliť okolnosti a príčiny nehody. Novozámocký vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM