Webnoviny - Svet

Pri Trnave, Seredi a Heľpe sa tvoria snehové jazyky

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Dušan HeinBRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) – Slovenská správa ciest upozorňuje vodičov, že vplyvom silného nárazového vetra sa v okolí Trnavy, Serede a Heľpy tvoria snehové jazyky. Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch, pri vodných tokoch a vodných nádržiach zvýšené riziko vzniku poľadovice. Na D1 v úseku Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok je v pomalom jazdnom pruhu na moste Podtureň obmedzenie dopravy pre poruchu povrchu vozovky. Obmedzenie je vyznačené dopravným značením, doprava presmerovaná do rýchleho jazdného pruhu a rýchlosť obmedzená na 60 km/hod.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký, D1 v úseku Piešťany- Považská Bystrica má povrch suchý. Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je podľa cestárov prevažne vlhký, v hornatejších oblastiach Slovenska pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu hrúbky do troch centimetrov.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch cm. Horské priechody Biela Hora, Skýcov, Homôlka, Branisko, Dargov, Ďurďošík, Javorník, Fačkov, Makov, Havran, Soroška, Pezinská Baba a Príslop majú povrch vozoviek prevažne mokrý.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM