Zo Slovenska

Pri známej jaskyni sa bude opravovať cesta: Vláda podpísala dva projekty

V súvislosti s čerpaním regionálneho príspevku v súlade s Akčným plánom rozvoja okresu Rožňava podpísal vedúci Úradu vlády SR v týchto dňoch ďalšie dve zmluvy.

Ilustračný obrázok k článku Pri známej jaskyni sa bude opravovať cesta: Vláda podpísala dva projekty
Zdroj: TASR

Ako informoval Úrad vlády SR, prvá zmluva sa týka financovania výdavkov spojených s rekonštrukciou prístupovej cesty k Ochtinskej aragonitovej jaskyni vo výške 179 978 eur.

Prístupová cesta je dlhá 1,12 km a je v havarijnom stave.

„Podpora a samotná oprava cesty prispeje k zlepšeniu turistickej infraštruktúry pri jaskyni, ktorá je národnou prírodnou pamiatkou zapísanou aj na zozname Svetového dedičstva UNESCO,“ informuje Úrad vlády SR.

Zaujímavosťou je, že jaskyňu náhodou objavili v roku 1954 pri razení geologickej prieskumnej štôlne. Bola sprístupnená v roku 1972 ako jedna z troch aragonitových jaskýň na svete.

Druhá zmluva sa týka poskytnutia regionálneho príspevku vo výške 121 320 eur na kapitálové výdavky spoločnosti Havesta, s. r.o., spojené s nákupom strojného zariadenia pre spracovanie drevnej hmoty na biomasu a drevnú štiepku. V priebehu realizácie projektu by malo byť vytvorených 5 pracovných miest.

Obidva regionálne príspevky budú poskytnuté ešte v roku 2018.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM