han Rôzne

Priamy rýchlik z Bratislavy cez Zvolen do Košíc už nepôjde! Skončí v Banskej Bystrici

Viacero zmien prináša nový grafikon železničnej dopravy v Banskobystrickom kraji, platný je od 12. decembra 2021.

Ilustračný obrázok k článku Priamy rýchlik z Bratislavy cez Zvolen do Košíc už nepôjde! Skončí v Banskej Bystrici
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Azda najväčšia zmena nastane pri diaľkových vlakových spojoch, keď už nebudú jazdiť priame rýchliky Bratislava – Zvolen – Košice, ale všetky rýchliky z Bratislavy cez Žiar nad Hronom a Zvolen budú vedené do Banskej Bystrice.

Vo Zvolene bude z niektorých z nich možný prestup na diaľkové vlaky Zvolen – Lučenec – Košice.

Ako informovala hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková, dôjde aj k zvýšeniu počtu denných diaľkových vlakov na trase Zvolen – Lučenec – Košice zo štyroch na šesť spojov denne. „Tým sa zlepší dopravná obslužnosť najmä v okresoch Lučenec a Rimavská Sobota,“ pripomenula hovorkyňa.

Posilnená bude aj doprava medzi Banskou Bystricou a Breznom. Nový dopoludňajší vlak rozšíri možnosti prepravy aj zo Zvolena do Fiľakova.

Nový rýchlik

Bude tiež zavedený nový ranný rýchlik Tekov na trase Levice (5.48 h) – Banská Bystrica (7.27 h). Súčasne v rámci zefektívňovania obehov vozidiel dôjde aj k zrušeniu ranného expresu 530 Urpín z B. Bystrice (5.35 h) do Bratislavy (8.37 h), či posledného rýchlika 847 z Bratislavy do Banskej Bystrice.

Regionálne expresy na trase B. Bystrica – Margecany pôjdu v iných časových polohách, pričom chýbať bude predovšetkým ranné spojenie a v úseku B. Bystrica – Brezno budú zastavovať ako osobné vlaky, čím dôjde k predĺženiu jazdnej doby.

Zmeny grafikonu vlakovej dopravy sa dotknú väčšiny tratí v Banskobystric­kom kraji.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM