Rastislav Búgel Zo Slovenska

Prichádzajú EXTRÉMNE horúčavy a bude to DRSNÉ! Teploty budú atakovať +40 °C

Slovensko zasiahne vlna horúčav. Pripravte sa na strašný hic!

Ilustračný obrázok k článku Prichádzajú EXTRÉMNE horúčavy a bude to DRSNÉ! Teploty budú atakovať +40 °C
Zdroj: TASR/DPA , Freepik.com/freepik

Počas víkendu na Slovensku odštartovala vlna horúčav. A hneď na úvod vás musíme upozorniť, že prichádzajú ešte vyššie teploty.

Prichádza hotové peklo

„Vo veľkej časti Európy aktuálne panuje nadpriemerné teplé počasie a teploty ešte vystrelia nahor. V niektorých oblastiach Európy poľahky prekročia hranicu +40 °C,“ informuje iMeteo.sk s tým, že pomerne dlhotrvajúca vlna horúčav začiatkom týždňa ešte viac zosilnie a bude pokračovať aj počas nasledujúceho víkendu.

Pripraviť sa tak musíme na pekelné horúčavy.

Očakáva sa, že teploty budú v nasledujúcich 7 až 10 dňoch oveľa vyššie ako priemer.

„Graf Meteogram ukazuje pre krajiny južnej a strednej Európy vrátane Slovenska výraznú teplotnú anomáliu, a to až okolo 10 °C nad priemerom,“ dodáva server.

Môže byť takmer +40 °C

„Od utorka do soboty sa najteplejšia vzduchová hmota presunie z Talianska na Balkánsky polostrov a rozšíri sa na sever smerom na Slovensko, Maďarsko a Poľsko, kde sa usadí tepelná kupola na niekoľko dní,“ uvádza.

Už od utorka budú v našej oblasti teploty výrazne stúpať. Vlna horúčav vyvrcholí nielen na Slovensku, ale aj v Poľsku, na Ukrajine, Taliansku či krajinách Balkánskeho polostrova od stredy do piatku.

„Popoludňajšie teploty v týchto dňoch budú u nás výrazne nad priemerom, lokálne aj o vyše 12 °C. Naznačené teploty budú na Slovensku atakovať hranicu +40 °C,“ píše iMeteo.sk a dodáva, že extrémne teplo by malo na Slovensku pretrvať až do víkendu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM