MAK Magazín Lifestyle

Prekvapivý prieskum: Viete, koľko mužov sú ešte panici a ako často menia ženy partnerov?

Výsledky prieskumu prekvapili aj samotnú agentúru. Optimistické je, že panici chcú svoj status zmeniť. Hlasujte v našej ankete na konci článku.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapivý prieskum: Viete, koľko mužov sú ešte panici a ako často menia ženy partnerov?
Zdroj: Pinterest

Prieskum ukazuje, že až polovica mužov vo veku 20–35 nikdy nemali vážny vzťah, 19 percent z nich dokonca ani žiadnu sexuálnu skúsenosť. Priemerný počet vážnych vzťahov v tejto vekovej kategórie bol potom len 1 vzťah trvajúci v priemere menej než 2 roky. Takéto čísla ukázal prieskum zoznamovacej agentúry Date2k, ktorého sa zúčastnilo tisíc respondentov. Informáciu priniesol portál Lidovky.

Zaujímavá je tiež socio-ekonomická analýza mužov – panicov. Až skoro 70 % z nich má dokončené vysokoškolské vzdelanie alebo vysokú školu práve študuje. Prieskum našťastie odhalil, že títo sexuálne neskúsení muži chcú svoju situáciu zmeniť a sú tiež pripravení a ochotní na tom pracovať.

Bez vzťahu je minimum žien

Na druhú stranu, ženy majú za sebou pomerne kvalitné vzťahy, ale zväčša po desiatich rokoch vzťahy končia a okolo 45 roku života hľadajú nového partnera. Prieskum ukázal, že sú vzdelané, ekonomicky sebestačné, viacmenej zoznámenie v tomto veku už vyžaduje značný čas – viac než 18 mesiacov. Dobrá správa je, že len 2 percentá žien uviedlo, že nemali doteraz žiaden vzťah.

Nikoho snáď neprekvapia najčastejšie príčiny rozchodov. Najviac respondenti uvádzali nevhodnú komunikáciu ako klamanie, manipuláciu, nedorozumenia či samotnú nekomunikáciu.

Na druhom mieste bol nedostatok času, nezdieľanie spoločného času, príliš veľa trávenia času v práci a podobne. Mnoho opýtaných uviedlo aj hádky, agresivita a, bohužiaľ, aj násilie.

Zaujímavé je zistenie, že až 35 percent žien vo veku medzi 40–45 nemá žiadne deti, naopak, viac než polovica žien uviedlo, že má deti dve.

Prieskum prebiehal pomocou metódy Loveport, čo je online analýza vzťahového a zoznamovacieho potenciálu, ktorá zahrňuje 66 otázok rozdelených do šiestich oblastí ako povaha, sexualita, atraktivita, mužnosť či ženskosť, sociálny status a rodinný stav.

„Výsledky z pohľadu štatistiky nás úplne prekvapili. Samozrejme sme očakávali, že sa nájdu jednotlivci, ktorí nemajú žiadne skúsenosti so vzťahmi, ale že ich bude toľko nenapadlo nikoho z nás. Museli sme dokonca upraviť algoritmus, pretože sa ťažko objektívne hodnotí potenciál daného človeka, napríklad z pohľadu sexuálnej atraktivity, pokiaľ nemá v tejto oblasti žiadne skúsenosti,“ konštatuje majiteľ agentúry Date2k a matematik Jakub Mertl.

Ako ste spokojný so svojím sexuálnym životom?

Rýchle správy

Najčítanejšie