Politika

PRIESKUM: Najviac Slovákov dôveruje Zuzane Čaputovej, tesne za ňou je Pellegrini

Podľa najnovšieho prieskumu je najdôveryhodnejšou političkou na Slovensku prezidentka Zuzana Čaputová.

Ilustračný obrázok k článku PRIESKUM: Najviac Slovákov dôveruje Zuzane Čaputovej, tesne za ňou je Pellegrini
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Najdôveryhodnejšou spomedzi slovenských politických lídrov je prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 42 percent a nedôveruje 56 percent respondentov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 22. februára do 1. marca na vzorke 1 003 respondentov.

Kto je ďalší v poradí?

Na druhom mieste v prieskume skončil líder mimoparlamentného Hlasu-SD a poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini, ktorému vyjadrilo dôveru 39 percent a nedôveru 59 percent opýtaných.

Na treťom mieste sa umiestnil premiér Eduard Heger (OĽANO) s dôverou na úrovni 28 percent a nedôverou 70 percent.

Vicepremiérovi a ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveruje podľa výsledkov prieskumu 27 percent a nedôveruje 71 percent opýtaných. Líder Smeru-SD Robert Fico má dôveru 26 percent a nedôveruje mu 71 percent ľudí.

Nasleduje predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorému vyjadrilo dôveru 24 percent a nedôveru 74 percent respondentov. Lídrovi mimoparlamentného hnutia Republika a europoslancovi Milanovi Uhríkovi dôveruje 21 percent a nedôveruje 64 percent opýtaných.

Na konci Kotleba aj Matovič

Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko má 20-percentnú dôveru a 77-percentnú nedôveru opýtaných. Šéf mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský má 19-percentnú dôveru a 54-percentnú nedôveru opýtaných. Vicepremiérke a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí) dôveruje podľa prieskumu 17 percent a nedôveruje 80 percent opýtaných ľudí.

Predsedníčka mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Irena Bihariová má dôveru 16 percent a nedôveru 70 percent opýtaných.

Po nej nasleduje predseda ĽSNS Marian Kotleba. Tomu dôveruje 14 percent a nedôveruje 82 percent respondentov. Ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) vyjadrilo dôveru 11 percent a nedôveru 87 percent respondentov.

Osempercentnú dôveru vyslovili opýtaní predsedovi mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztiánovi Forróovi, nedôveru zasa 46 percent opýtaných.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM