Zo Slovenska

Prieskum: Viac ako polovica Slovákov oslávi koniec roka s rodinou

Viac ako polovica (54 percent) Slovákov oslávi koniec roka doma s rodinou. Vyplýva to z prieskumu, ktorý agentúra TNS Slovakia realizovala v novembri tohto roka na vzorke 1000 respondentov vo veku 18 až 65 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Prieskum: Viac ako polovica Slovákov oslávi koniec roka s rodinou
Zdroj: TASR

S priateľmi a známymi ho strávi necelá pätina (18 percent) opýtaných, pričom 11 percent si priateľov pozve domov a zvyšok pôjde na návštevu k známym. Na chate bude silvestrovať 5 percent ľudí, v meste na oslavách 2 percentá, rovnaký počet na plese, diskotéke alebo inej zábave. Informovala o tom PR manažérka agentúry TNS Slovakia Vladimíra Bunčáková.

Doma s rodinou budú oslavovať skôr ženy a ľudia od 55 rokov. S priateľmi budú respondenti do 34 rokov a ľudia z miest s počtom obyvateľov do 20-tisíc. Do mesta na oslavy sa chystajú hlavne muži, ľudia do 25 rokov a z miest s počtom obyvateľov od 20-tisíc do 100-tisíc.

Okrem toho prieskum zisťoval aj vzťah Slovákov k zábavnej pyrotechnike. Viac ako polovici (52 percent) sa páči, ale vo veľkej miere ju pri oslavách využíva iba 5 percent opýtaných. Symbolicky ju používa 22 percent ľudí. Štvrtine (25 percent) sa síce páči, ale nemanipuluje ňou a radšej sa prizerá z bezpečnej vzdialenosti. Hoci 14 percentám sa nepáči, je ochotná ju počas silvestrovských osláv tolerovať a 9 percent by takýto druh zábavy najradšej úplne zakázalo.

Na oslavy tohtoročného Silvestra nakúpi zábavnú pyrotechniku štvrtina (26 percent) ľudí. Zaobstarajú si ju skôr muži, mladí ľudia do 34 rokov, respondenti z obcí do 5000 obyvateľov, slobodní respondenti a ľudia s príjmom nad 1000 eur.

Prečítajte si tiež: Nový koncept silvestrovského programu: Čo všetko vás čaká počas novoročných osláv v meste

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM