Webnoviny - Svet

Primátor Martina Hrnčiar dostal obálku s nábojom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) – Náboj zabalený v obálke dnes poštou dostal primátor Martina Andrej Hrnčiar, ktorý sa na kandidátke Mosta-Híd uchádza o miesto v parlamente.

Strana to považuje za prejav predsudkov niektorých ľudí. „Sme presvedčení, že primátor dostal náboj ako upozornenie, lebo vo voľbách kandiduje na kandidátke strany Most-Híd. Je nutné poznamenať, že v takýchto prípadoch vplyv niektorých politických lídrov hrá veľkú úlohu.

Len pred pár dňami totiž predseda jednej parlamentnej strany svojimi vyhláseniami otvorene štval proti Andrejovi Hrnčiarovi a vyzýval na útoky proti nemu," reagoval na udalosť predseda Mosta-Híd.

Strana sa nazdáva, že je nepredstaviteľné, aby v demokratickej krajine v 21. storočí boli živené takéto silné národnostné predsudky a nenávisť. Most-Híd napriek incidentu svoje postoj neplánuje zmeniť. „Nech už táto volebná kampaň a protikampaň vyústi kamkoľvek, nenecháme sa zastrašiť," poznamenal Bugár. Ako dnes agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka strany Nora Czuczorová, Hrnčiar v súvislosti s udalosťou podal trestné oznámenie.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM