Webnoviny - Svet

Primátor mesta dostáva základný mesačný plat 2 636 eur

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš BenedikovičTRENČÍN 1. februára (WEBNOVINY) – Trenčiansky primátor Richard Rybníček dostáva mesačnú mzdu 2 636 eur. Mestskí poslanci mu plat ešte nenavrhli a ani neschvaľovali. Má sa tak stať až na februárovom zastupiteľstve, keď môžu primátorovi zvýšiť jeho mesačnú mzdu až na dvojnásobok. „Otázne je, či taký návrh bude a či sa schváli,“ uviedla hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Plat bývalého primátora Branislava Cellera predstavoval 3 954 eur. Poslanci mu navrhli jeden a pol násobok základného platu. Bývalý primátor navyše v januári získal odstupné 19 770 eur, čo predstavuje jeho päť mesačných platov.

Plat primátora upravuje zákon o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest. Podľa neho primátorovi patrí plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve za predchádzajúci kalendárny rok a násobku podľa špeciálnej tabuľky. Priemerná mesačná mzda bola vlani 744,50 eura. Plat primátora mesta s 50 001 až 100 000 obyvateľmi, kam patrí aj Trenčín, je 3, 54-násobok priemernej mesačnej mzdy.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM