Webnoviny - Svet

Primátor Tornale ostáva vo väzbe

WEBNOVINY.SK

Odvolací senát Krajského súdu dnes zamietol sťažnosť primátora Tornale Ladislava Dubovského a ponechal ho vo väzbe. Primátor ušiel policajtom 13. júla a skrýval sa. Stíhajú ho za trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Do väzby primátora vzal sudca v Revúcej po tom, ako ho 2. septembra zadržala polícia v Gemerskej Hôrke. Na fotografii primátor so slzami oznamuje verdikt odvolacieho súdu médiám. Banská Bystrica, 21. september 2010 Foto: SITA/Jozef Habočík BANSKÁ BYSTRICA 21. septembra (WEBNOVINY) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes zamietol sťažnosť primátora Tornale Ladislava Dubovského a ponechal ho vo väzbe. Do väzby sa Dubovský dostal 3. septembra po tom, ako ho zadržala polícia v Gemerskej Hôrke v okrese Rožňava.

Dôvodom na väzbu je obava, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu. Odvolací senát rozšíril dôvod väzby o tzv. preventívnu väzbu. Súd má obavy, že Dubovský po prepustení z väzby po návrate do funkcie by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Primátor je obvinený z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné a nemožno voči nemu podať riadny opravný prostriedok. Podľa obhajcu Miloša Maďara jeho klient je v zlom psychickom stave a zvažujú možnosť podať dovolanie na Najvyšší súd SR.

Primátorovi plynie lehota väzby základných sedem mesiacov, ale obhajca pre SITA uviedol, že žiadosť o prepustenie podajú určite skôr. Medzitým sa bude preverovať obrana obvineného primátora, že sa cítil byť ohrozený, preto „ušiel“ a skrýval sa. Podal však trestné oznámenie, o ktorom obhajca vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nechcel uviesť podrobnosti.

Polícia po Dubovskom začala pátrať po tom, ako sa 13. júla nedostavil pred vyšetrovateľa a ušiel policajnej hliadke, ktorá ho mala predviesť. Následne telefonicky oznámil, že je služobne odcestovaný.

Primátora zadržala polícia v Gemerskej Hôrke v dome ženy, ktorej syn Roland M. v auguste tohto roka napadol policajta. Primátor je neprávoplatne odsúdený za zneužitie právomoci verejného činiteľa.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM