Webnoviny - Svet

Princ William by sa mal oženiť na jar 2012

WEBNOVINY.SK

Princ William Foto: SITA, AP BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Podľa najnovších informácií by sa mal princ William oženiť na jar 2012, informovala o to webová stránka www.digitalspy.com s odvolaním sa na britský bulvárny plátok News of the World. Podľa doterajších špekulácií si mal svoju dlhoročnú priateľku Kate Middleton vziať za ženu už v lete 2011. Podľa zdroja súvisí dátum svadby aj s letnými olympijskými hrami a diamantovým jubileom britskej kráľovnej Alžbety II., ktorá oslávi 60 rokov od nástupu na trón.

„William a Kate si uvedomujú, že po ich svadbe bude nasledovať oslava jubilea a olympiáda, ktoré Britániu na mape sveta opäť zviditeľnia. Bude to pamätná udalosť,“ uviedol zdroj. „Čína možno pripravila ohromnú olympijskú šou, ale nikto nevie pripraviť kráľovskú slávnosť tak ako my. Bude to pompézne,“ uvádza zdroj ďalej. Najstarší syn zosnulej lady Diany by však údajne uprednostnil menšiu slávnosť s nižším rozpočtom.

Dvadsaťosemročný princ William a jeho rovesníčka Kate Middleton sa zoznámili počas štúdia na University of St Andrews v Škótsku.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM