Webnoviny - Svet

Prípad ketamínového taxikára odročili, pomôcť musí znalec

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Kauzu taxikára Jozefa B. obžalovaného zo znásilnenia ketamínom omámenej ženy a jej olúpenia v piatok Okresný súd Bratislava I odročil na neurčito.

Do prípadu privolajú znalca v oblasti anestéziológie, ktorý by mal posúdiť, ako ovplyvnil ketamín vnímanie ženy.

Na piatkovom pojednávaní vypovedali znalci. Znalkyňa z odboru psychiatrie a sexuológie na súde tvrdila, že u obžalovaného nebola preukázaná sexuálna deviácia, no vyšetrenia preukázali reaktivitu na násilné podnety.

Znalkyňa z odboru psychológie vypovedala, že taxikár netrpí duševnou chorobou, ale chýbajú mu sebaregulačné mechanizmy. Podľa nej nevie dostatočne riadiť emócie, potláča agresivitu. Obžalovaný taxikár sa psychologičky spýtal, či mohlo mať užívanie antidepresív, ktoré bral vo väzbe, vplyv na vypracovanie jej posudku.

Podľa znalkyne to neovplyvnilo posudok, pri jeho vypracovaní zohľadňovala užívanie liekov. Predvolaná svedkyňa sa vyjadrovala k miere ovplyvnenia vedomia ketamínom, ktorým bola mladá žena omámená. Svedkyňa nevedela určiť mieru, odporučila súdu predvolať znalca z odboru anestéziológie.

Taxikár Jozef B., ktorý je v súčasnosti na slobode, minulý rok v júni odmietol svoju vinu. Pripustil iba to, že v danú noc 9. augusta 2009 sa so ženou určitým spôsobom „zblížili“ a došlo aj k istej sexuálnej aktivite, ale pohlavný styk s mladou ženou podľa vlastných slov nemal. Odmietol aj to, že by jej podal ketamín. To mu však ani prokuratúra v obžalobe nepripisuje.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM