Krimi

Chladnokrvní vrahovia z Martina: Chceli zistiť, aké to je zabiť človeka. Padlo DOŽIVOTIE!

Po krátkom rozhovore jeden z mladíkov obeti povedal, že je to jeho posledný deň. Vtedy sa začalo ich beštiálne zverstvo.

Ilustračný obrázok k článku Chladnokrvní vrahovia z Martina: Chceli zistiť, aké to je zabiť človeka. Padlo DOŽIVOTIE!
3
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V prípade brutálnej vraždy v Martine padol doživotný trest odňatia slobody. Najvyšší súd (NS) SR ho uložil Rudolfovi Dorčíkovi. Druhý z mužov, Milan Jesenský, dostal 25 rokov nepodmienečne.

Mladíci sa priznali

NS SR na utorkovom verejnom zasadnutí zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu, ktorý pôvodne uložil Rudolfovi Dorčíkovi 24-ročný a Milanovi Jesenskému 20-ročný trest. Vinní sú z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Na dvojicu podal obžalobu špeciálny prokurátor Daniel Lipšic na začiatku júla 2021. Prvé hlavné pojednávanie sa začalo 9. septembra. Na ňom sa dvojica mladíkov k činu priznala a chcela uzavrieť dohodu o vine a treste. To však špeciálny prokurátor odmietol. Pre hlavného aktéra Rudolfa Dorčíka, v minulosti viackrát trestaného, požadoval doživotný trest odňatia slobody.

Brutálny čin

Prípad brutálnej vraždy Jozefa z Dubového, ktorá sa stala vlani vo februári v blízkosti čerpacej stanice v Martine, začala riešiť okamžite Národná kriminálna agentúra (NAKA). Jeden z obvinených chcel podľa polície zistiť, „aké je to zabiť človeka“.

Muži mali nadviazať náhodný kontakt s Jozefom, ktorého pod zámienkou popíjania alkoholu vylákali do priestorov opusteného krytu civilnej ochrany.

Po krátkom rozhovore sa mali presunúť do vedľajšej miestnosti, kde mal poškodenému jeden z obvinených povedať, že je to jeho posledný deň a že zomrie.

Poškodený utrpel mnohopočetné rany na tvári a časti hlavy a rôzne poranenia s krvnými podliatinami a odreninami po celom tele. Skončil s roztriešteným tvárovým skeletom. Veľké množstvo zranení rôzneho charakteru viedlo k jeho smrti.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Vrahovia z Martina spoznali svoje tresty
3
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM