Webnoviny - Svet

Prípad Privatbanky Roberta Kaliňáka zatiaľ nezaujíma

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Minister vnútra Robert Kaliňák sa zatiaľ nezaujímal o prípad Privatbanky, patriacej do portfólia skupiny Penta, v súvislosti s ktorou exminister vnútra Daniel Lipšic začiatkom apríla informoval, že kontrolóri finančnej polície pri druhej kontrole v Privatbanke narazili na dve podozrivé transakcie.

„Nie, nezaujímal som sa a neviem, či sa tak skoro budem, pretože to je otázka orgánov činných v trestnom konaní, ktorým naozaj nevstupujem do kompetencií a ani nebudem. Ak bude záujem Prezídia Policajného zboru ma informovať o tejto otázke, pretože ju budú považovať za dôležitú, tak sa informovať budem,“ povedal v stredu Kaliňák po rokovaní vlády.

Pánom trestného konania je podľa ministra vždy generálny prokurátor. „A to som dodržoval aj v štyroch rokoch môjho pôsobenia predtým s výnimkou situácií, keď nás médiá vyzývali, aby sme nejakým spôsobom reagovali,“ dodal. Kaliňák nechcel komentovať, či Lipšic porušil právomoci verejného činiteľa.

„Vzhľadom na to, že to bolo tak blízko pri voľbách, som to neregistroval, takže nechcem sa vyjadriť k niečomu, čo nemám ani podrobne naštudované,“ doplnil. Kaliňák však podotkol, že politici by nemali vynášať súdy.

Lipšic začiatkom apríla informoval, že kontrolóri finančnej polície pri kontrole v Privatbanke objavili prevod troch miliónov eur na účet fyzickej osoby za údajný predaj cenných papierov, ktorý sa uskutočnil v daňovom raji. V druhom prípade išlo o štvormiliónovú transakciu pripísanú na Daňovom úrade Bratislava I nemenovanej firme. V Privatbanke to už bolo druhé podozrivé zistenie kontrolórov, za prvé už dostala sankciu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM