LULA Správy

Pripravte sa na ďalšiu vlnu sneženia: Napadnúť môže až 20 cm bielej pokrývky

Slovensko zasiahne ďalšia vlna sneženia. Najintenzívnejšia bude v západnej polovici územia.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na ďalšiu vlnu sneženia: Napadnúť môže až 20 cm bielej pokrývky
Zdroj: TASR

Začiatok pracovného týždňa by podľa imeteo.sk mal priniesť krásne slnečné počasie, no nie nadlho. Už večer má pribudnúť oblačnosť a na mnohých miestach bude snežiť.

"Prvé sneženie sa objaví na krajnom západe už dnes okolo 19:00. Postupne sa sneženie bude nad naše územie rozširovať od západu smerom k východu. Okolo polnoci by už malo snežiť na celom západnom Slovensku. Pôjde však zatiaľ o slabšie sneženie. " informuje imeteo.sk.

Do utorňajšieho rána by na západe malo pripadnúť okolo 5 cm čerstvého snehu. Podľa portálu výraznejšie sneženie, ktoré sa rozšíri na celé Slovensko, dorazí až v utorok ráno. Snežiť môže podľa imeteo.sk s intenzitou 2 až 3 cm za hodinu.

„Snežiť by malo najmä v Trenčianskom, v Žilinskom a v Nitrianskom kraji, ako aj na severozápade Banskobystrického kraja. V týchto oblastiach by mohlo do stredajšieho rána nasnežiť 10 až 20 cm nového snehu,“ píše imeteo.sk.

Ako uvádza portál, snežiť bude aj v Bratislavskom či v Trnavskom kraji, no najmä v západnej polovici západného Slovenska sa v utorok okolo poludnia začne do sneženia miešať dážď a snehová pokrývka tak nebude pribúdať, ale naopak ubúdať. Na východe by podľa vyhliadok malo napadnúť maximálne do 5 cm.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie