Zo Slovenska

Pripravte sa na dopravné PEKLO na diaľniciach: TÝMTO úsekom sa radšej oblúkom vyhnite!

Prichádzajú sviatky a spolu s nimi sa tisíce Slovákov vydajú na cesty. Na ktorých úsekoch očakáva Národná diaľničná spoločnosť najväčší nápor?

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na dopravné PEKLO na diaľniciach: TÝMTO úsekom sa radšej oblúkom vyhnite!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) očakáva v predvianočnom období najväčší nápor na diaľniciach počas piatka (22. 12.). Predpokladá nárast dopravy o viac ako 40 percent. Vodičov preto prosí o zvýšenie pozornosti a ohľaduplnú a bezpečnú jazdu. TASR o tom informoval odbor komunikácie NDS.

Najvyťaženejšie úseky

„V porovnaní s bežným pracovným dňom očakávame nárast dopravy na výjazde z hlavného mesta (smer Žilina), na liptovskej D1, na vjazde do Prešova (v smere z Bratislavy) či na diaľnici D2 z Českej republiky, ale aj ťahu R1 v smere do Banskej Bystrice a na ťahu R2 v smere do Lučenca,“ priblížila NDS.

Pokračuje, že na diaľnici D1 v úseku Bratislava – Zlaté piesky – Bernolákovo by mal byť nárast o 33 percent.

Na trase Ivachnová – Liptovský Mikuláš očakáva nárast o 43 percent. V úseku D1 Chminianska Nová Ves – Prešov – západ sa má počet áut zvýšiť o 28 percent.

Nárast má byť aj hranici s Českom v úseku Kúty o 44 percent. Na diaľnici D3 predpokladajú nárast v úseku Žilina – Žilina – západ o 28 percent. NDS predpokladá nárast o 18 percent na trase R1 Trnava – Vlčkovce – sever a o 30 percent na R2 Mýtna – Lovinobaňa.

„Rovnako treba počítať s nárastom počtu osobných a nákladných áut na diaľniciach aj po sviatkoch, avšak spiatočné cesty si môžu motoristi rozložiť do širšieho časového intervalu. Z tohto dôvodu predpokladáme, že v prvé januárové dni môže byť nárast dopravy na úrovni maximálne 20 percent,“ skonštatovala NDS.

Pomôže vám Diaľničná patrola

Motoristom je počas vianočného obdobia k dispozícii posádka Diaľničnej patroly. K dispozícii nonstop – 24 hodín denne, sedem dní v týždni a má potrebnú výbavu.

„Patrolu si privoláte buď prostredníctvom bezplatného čísla 0800 100 007, alebo ešte jednoduchšie – cez mobilnú aplikáciu ViaRest,“ uviedla NDS.

Vodičov upozornila, že pri jazde diaľnicou treba mať kúpenú elektronickú diaľničnú známku. Jazda po diaľnici bez známky je porušením zákona a môžu dostať pokutu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM