Technológie

Prísľub modernej budúcnosti: S umelou inteligenciou sa počíta aj na Slovensku

Umelá inteligencia (UI) prináša hodnotu aj v podnikaní. Zavádza sa vo všetkých odvetviach, ktoré vytvárajú efektívnosť ľudskej produktivity a bude pokračovať v transformácii globálneho priemyslu, hospodárstva a sociálneho systému.

Ilustračný obrázok k článku Prísľub modernej budúcnosti: S umelou inteligenciou sa počíta aj na Slovensku
Zdroj: Pixabay.com

Americká obchodná komora v SR (AmCham) preto zakladá novú platformu UI na Slovensku. V spolupráci s univerzitami a Úradom podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu diskutuje o možnostiach využitia jej potenciálu na Slovensku.

Platforma sa usiluje o zjednotenie a prepojenie akademického, verejného a podnikateľského sektora, v snahe využiť všetky možnosti UI pre Slovensko.

„Platforma je navrhnutá tak, aby zjednotila akademické, podnikateľské subjekty a verejný sektor v štruktúre, ktorá zabezpečuje vyvážené riadenie vývoja a potenciálu UI pre budúci ekonomický rast na Slovensku,“ priblížila koordinátorka platformy AmCham Petra Zappe.

Podľa Oxford Insights prinesie umelá inteligencia revolúciu v poskytovaní verejných služieb a už dnes vlády na celom svete začínajú vidieť jej potenciál nielen pre hospodárstvo, ale aj pre firmy a verejné služby. Rola vlády je preto podľa AmCham veľmi dôležitá. Upravuje legislatívu a dáva rámec a možnosti využitia tohto nového ekosystému.

Viac technologických noviniek čítajte na www.fony.sk

Podľa Martiny Slabejovej, generálnej riaditeľky sekcie riadenia informatizácie z Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, krajiny V4 sú v Európskej únii prvé, ktoré zaujali postoj k pripravovanému oznámeniu Európskej komisie o rozvoji UI. Na národnej úrovni je hlavným koordinátorom aktivít práve úrad vicepremiéra. Orientuje sa aj na podporu rozvoja inovatívnych podnikov, start-upov a prilákanie talentov, ktoré majú potenciálny prínos pre slovenskú ekonomiku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM