Webnoviny - Svet

Procházková skejtovú desiatku vynecháva

WEBNOVINY.SK

Alena Procházková Foto: SITA WHISTLER 12. februára (WEBNOVINY) – Slovenská lyžiarska jednotka bežkyňa Alena Procházková nastúpi na svoj prvý štart na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri až v stredu 17. februára, keď je na programe jej hlavná disciplína – šprint klasickou technikou. Po zápale priedušiek, s ktorým prišla do Kanady z Európy, musela na pár dní úplne vypustiť tréningy, brala antibiotiká. "Pondelňajšiu desiatku voľnou technikou definitívne vynechávame. Alena prvýkrát išla na lyže v stredu, v piatok mala prvý intenzívnejší tréning. Nemá zmysel vybíjať energiu v pretekoch, v ktorých má menšie šance na úspech. Plne sa koncentruje až na stredajší šprint,“ informoval agentúru SITA jej tréner Ján Valuška. Svojej zverenke naordinoval na piatkový tréning krátke úseky so snahou o maximálnu rýchlosť.

Podľa jeho slov je už Alena Procházková po zdravotnej stránke z najhoršieho vonku. "Nie je to ešte celkom stopercentné, cítiť aj to jej tréningové manko, ale máme ešte štyri dni. V sobotu bude mať len ľahké vyklusanie, na lyže vôbec nepôjde. V nedeľu ju čaká ešte jeden intenzívny tréning, potom už len také ľahšie zapracovanie a výber lyží. Skrátka už len dolaďujeme, čo sa ešte doladiť dá,“ pokračoval strojca úspechov 25-ročnej Banskobystričanky.

Zlepšenie zdravotného stavu sa u Aleny Procházkovej prejavuje aj na zlepšení psychickej pohody. "Evidentne ožila, po tejto stránke nevidím žiadny problém,“ dodal skúsený tréner.

V piatok vo Whistleri, kde sú na programe všetky lyžiarske súťaže vancouverskej olympiády, vládlo v piatok nie najvľúdnejšie počasie. "Sneh na trati je kašovitý, ťažký. Pripomína to náš jarný firn. Uvidíme, ako to bude pokračovať. V každom prípade sme na všetky alternatívy pripravení,“ uzavrel Ján Valuška.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie