Webnoviny - Svet

Projekt Bratislava objektívom detí a mládeže spustený

WEBNOVINY.SK

BratislavaFoto: Ilustračné foto SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – Mestský detský parlament hlavného mesta ponúka deťom a mladým ľuďom už po štvrtýkrát možnosť vyjadriť svoj názor na Bratislavu pomocou objektívu, štetca a ceruzky. Agentúru SITA o tom informoval hovorca magistrátu Michal Stuška. Bratislava objektívom detí a mládeže je projekt, ktorý ponúka deťom a mládeži možnosť zapojiť sa do spolurozhodovania o živote mesta, do riešenia otázok a problémov a vytvára tiež pocit spoluzodpovednosti.

Cieľom prvej časti projektu Bratislava objektívom detí a mládeže – výstava, je získanie námetov od detí a mládeže prostredníctvom ich diel a následnej súťaže na Dňoch otvorených dverí samosprávy hlavného mesta – Bratislava pre všetkých v novom autobuse Dopravného podniku Bratislava Mercedes Capacity. Súťaž je rozdelená do troch kategórií.

Kategória „Prečo ťa baví byť Bratislavčanom?” by mala obsahovať fotografie, resp. výtvarné diela miest, ľudí, procesov v meste, udalostí a pod., ktoré autora pozitívne oslovili. Súčasťou by mala byť aj malá úvaha, krátky popis – posolstvo autora, jeho sympatie ku konkrétnej osobnosti z kultúrneho alebo spoločenského života, ku kultúrnemu alebo prírodnému objektu, stavbe. Kategória „Prečo ťa nebaví byť Bratislavčanom?“ je pre všetkých, ktorí by chceli niečo zmeniť, ktorým sa v Bratislave niečo nepáči.

Fotografie a výtvarné diela budú výzvou pre kompetentných, aby sa venovali konkrétnym podnetom pochádzajúcim od detí a mládeže. Ako v prvej kategórii, aj v tejto je dobré rozviesť myšlienku vizuálneho umenia priloženým textom. Kategória „Kedy by ťa bavilo byť Bratislavčanom?“ je bez hraníc, autor môže vyjadriť svoje predstavy o budúcnosti mesta. Ako aj v ostatných kategóriách, aj tu je umožnené vyjadriť myšlienky, idey a zámery aj v textovej forme.

Hlasovanie sa začne dňom výstavy, teda 16. apríla v autobuse Mercedes Capacity, ktorý bude pristavený na Hviezdoslavovom námestí. Všetky fotografie a výtvarné diela budú zaradené do ankety, v ktorej si Bratislavčania vyberú tri najsympatickejšie. Víťazi získajú aj finančné odmeny.

Súčasne bude za Bratislavu vybraná jedna fotografia, ktorá bude zaslaná do pripravovanej výročnej publikácie združenia európskych miest Eurocities. Táto publikácia bude prezentovať súčasný pohľad mladých ľudí na život v európskych mestách. Ak sa bude fotografia pozdávať aj profesionálnym fotografom spolupracujúcim so združením Eurocities, umožnia jej autorovi zúčastniť sa na konferencii v Janove v Taliansku 2. až 4. októbra na náklady organizácie.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM