Zdroj: TASR/Martina Kriková

Protest sa nekončí! Dav ľudí zostáva pred parlamentom, FOTO, VIDEO

Nespokojní ľudia chcú v protestoch pokračovať aj najbližšie dni.

Zo Slovenska
Zo Slovenska

Protest sa nekončí! Dav ľudí zostáva pred parlamentom, FOTO, VIDEO

Nespokojní ľudia chcú v protestoch pokračovať aj najbližšie dni.

Zdroj: TASR/Martina Kriková

Pred Národnou radou (NR) SR v Bratislave pokračuje aj v sobotných večerných hodinách protest stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam. Ľudí je však menej ako popoludní, situácia je pokojnejšia.

Na mieste sú naďalej desiatky policajtov strážiacich vstup a okolie budovy NR SR. Demonštrujúci avizujú, že chcú pred parlamentom zotrvať najbližšie hodiny a byť tam aj v nedeľu (25. 7.) i najbližšie dni.

Kritizujú očkovanie

Protestujúci sa opakovane vyjadrujú proti očkovaniu, testovaniu a kritizujú aj ďalšie protipandemické opatrenia. Kriticky sa vyjadrujú na adresu predstaviteľov vlády, parlamentu, ale aj vedcov a lekárov, ktorí odporúčajú očkovanie. Pandémiu COVID-19 považujú za podvod.

Protestujúcim, ktorí sú pred parlamentom od piatka (23. 7.) rána, sa doteraz prišlo prihovoriť viacero opozičných parlamentných poslancov. Spoločne kritizovali návrh novely, podľa ktorého by sa malo pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz, a teda tých, ktorí sú zaočkovaní, negatívne testovaní, či po prekonaní ochorenie.

Bez väčších konfliktov

Za každým prejavom opozičného politika sa dav vyburcoval a chcel sa dostať bližšie k vchodu do parlamentu. Bránili im v tom desiatky ťažkoodencov. Zasahoval aj antikonfliktný tím. Niektorí protestujúci opakovane slovne napádali policajtov, popoludní do nich hodili aj fľaše.

Priebeh sobotňajšieho protestu je zatiaľ bez väčších konfliktov. Neeviduje ich ani polícia. „Doposiaľ sme nezaznamenali žiadne narušenie verejného poriadku,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave s tým, že situáciu pred parlamentom i v celom hlavnom meste monitoruje.

Priebeh sobotňajšieho protestu si môžete pozrieť vo videu a na fotkách v priloženej galérii.

Protesty pred budovou parlamentu
5
Galéria
Zdroj: TASR/Martina Kriková

Viac k téme koronavírus na Slovensku

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín