Webnoviny - Svet

Protestujúci proti Gorile si zmýlili adresu, tvrdí prezident

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Stovky protestujúcich pre kauzu Gorila, ktorí minulý týždeň v piatok zasypali nádvorie prezidentského Grassalkovičovho paláca v Bratislave banánmi, vyjadrovali podľa prezidenta Ivana Gašparoviča svoju nespokojnosť na nesprávnom mieste.

„Evidentne si zmýlili adresu. Keby prezidentovi nezáležalo na vyšetrení kauzy Gorila, asi by v utorok nezbavil mlčanlivosti riaditeľa SIS,“ povedal agentúre SITA hovorca prezidenta Marek Trubač.

Gašparovič ešte pred protestom oslobodil od povinnosti mlčanlivosti riaditeľa SIS Karola Mitríka, ktorého chcú vyšetrovatelia vypočuť v kauze Gorila.

Obrazom: Protest pre kauzu Gorila

Ulicami Bratislavy sa ozývalo: Dosť bolo Goríl!

Na prvom verejnom proteste pre kauzu Gorila bolo niekoľko tisíc ľudí. Z bratislavského Námestia SNP sa presunuli k prezidentskému palácu, protest skončil pred bránami Národnej rady SR. Grassalkovičov palác ako aj budovu parlamentu dav obhádzal desiatkami banánov a opakovane kričal „vlastizrada“ či „odstúpiť“.

Protestujúci svoje požiadavky zhrnuli v desiatich bodoch. Chcú okamžité zbavenie mlčanlivosti všetkých orgánov a osôb, ktoré môžu kauzu Gorila objasniť, odstúpenie predstaviteľov strán, ktorí sa v spise spomínajú, z politických funkcií a kandidátok a žiadajú aj posunúť termín konania predčasných parlamentných volieb z 10. marca na september.

Protesty sa pravdepodobne budú opakovať aj v iných mestách na Slovensku. Organizátori odmietajú, že by protesty mali politické pozadie.

Video: Ľudia sa vzbúrili proti gorilám, lietali aj banány

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM