Webnoviny - Svet

Protigorilie protesty pokračujú v stredu v Banskej Bystrici

WEBNOVINY.SK

BANSKÁ BYSTRICA 8. februára (WEBNOVINY) – Protestné zhromaždenie proti korupčnému spravovaniu štátu a kradnutiu z verejných zdrojov Protest Gorila, ktorý má byť v stredu večer v Banskej Bystrici, by mal mať nielen regionálny, ale celoslovenský charakter.

Pre agentúru SITA to uviedol hovorca prípravnej skupiny protestu Filip Roháček s tým, že zúčastniť sa na ňom má aj Lucia Gallová a ďalší organizátori protestov v Bratislave a iných mestách na Slovensku.

Protesty v Žiline

Na zhromaždení v Banskej Bystrici by mali prezentovať spoločné základné požiadavky občanov voči voleným zástupcom. Podľa Roháčka už pôjde o konkrétne a realizovateľné požiadavky verejnosti. „Protesty by sa nemali niesť už len v duchu kauzy Gorila a minulosti. Pripraviť sa musia systémové kroky, ktoré prinesú reálnu zmenu a do budúcnosti zabránia v maximálnej miere korupcii a rozkrádaniu spoločného majetku na Slovensku,“ uviedol Roháček.

Na spoločných požiadavkách začali koordinátori protestov z jednotlivých miest pracovať na stretnutí v nedeľu v Bratislave, hľadajú tiež spôsob ako do tvorby požiadaviek čo najlepšie zapojiť verejnosť.

Protesty v Košiciach

Stredajší Protest Gorila v Banskej Bystrici sa má začať o 17:00 na Námestí SNP a podľa predbežného scenára má trvať zhruba dve hodiny.

Na sociálnej sieti facebook.com zatiaľ avizuje účasť 2 426 ľudí. V piatok podvečer sa má uskutočniť ďalší Protest Gorila v Bratislave.

Protest proti Gorile v Bratislave

Výtržnosti po proteste Gorila v Bratislave

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM