Webnoviny - Svet

Prvá pitná fontána Modrej školy je už v prevádzke

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. novembra (WBN/PR) – Dňa 15. novembra 2011 Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) v spolupráci s Obchodnou fakultou Ekonomickej univerzity v Bratislave dali do užívania prvú pitnú fontánku určenú pre študentov a zamestnancov fakulty.

Pitná fontána na Ekonomickej univerzite je prvou z piatich pitných fontán, ktoré BVS v rámci svojho vzdelávacieho programu Modrá škola – voda pre budúcnosť v roku 2011 uvedie do používania v školách. Ide o pilotný program budovania novej kultúry pitia kvalitného nápoja – vody z vodovodu prostredníctvom kvalitných nerezových, estetických a vysoko hygienických pitných fontán umiestňovaných v školách na miestach, kde sa pohybuje najviac žiakov, študentov a zamestnancov.

V rámci pilotného programu budú v roku 2011 dané do prevádzky pitné fontánky na Fakulte Chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, Gymnáziu L. Novomeského na Tomášikovej 2 v Bratislave, Základnej škole Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 v Bratislave a Spojenej škole sv. Františka z Assisi na Karloveskej 32 v Bratislave. Po vyhodnotení pilotného projektu BVS v rámci svojho vzdelávacieho programu Modrá škola – voda pre budúcnosť plánuje v roku 2012 inštalovať ďalšie pitné fontány v základných, stredných školách a univerzitách v okresoch, kde obchodne pôsobí. Inštalácia pitných fontán je čiastočne alebo plne hradená z prostriedkov vzdelávacieho programu Modrá škola – voda pre budúcnosť a po ich namontovaní sa darovacou zmluvou darujú školám.

Vzdelávací program Bratislavskej vodárenskej spoločnosti pre deti a mládež Modrá škola – voda pre budúcnosť je súborom viacerých typov aktivít a činností s tematikou pitnej vody, ktoré vedú k vzdelávaniu, rozvoju návykov a zručností, zmene hodnotovej orientácie. Podujatia prispievajú k spolupráci medzi školami, verejnosťou a vodárenskou spoločnosťou. Jednotlivé súčasti programu sú prispôsobené cieľovým skupinám a prebiehajú vo vlastnom vyučovacom procese škôl alebo prvkami neformálneho vzdelávania. Do vzdelávacieho programu Modrá škola sa môže zapojiť každá základná, stredná a vysoká škola, ktorá má sídlo v okresoch, kde obchodne pôsobí BVS – 17 mestských častí v Bratislave, okresy Malacky, Pezinok, Senec, Myjava, Senica a Skalica. Koordinátorom a realizátorom vzdelávacieho programu je Mladí vedci Slovenska, o. z. v spolupráci s oddelením marketingových politík BVS. Informácie o aktivitách vzdelávacieho programu Modrá škola – voda pre budúcnosť nájdete na portáli programu www.modraskola.sk.

RNDr. Ján Šípoš, CSc. koordinátor programu

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM