Webnoviny - Svet

Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Fico

WEBNOVINY.SK

Líder opozičného Smeru-SD a bývalý predseda vlády Robert Fico.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Ak by sa prezidentské voľby konali v júni, prvé kolo by vyhral Robert Fico. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry MVK, ktorý uskutočnila 3. až 9. júna 2011 na reprezentatívnej vzorke 1 101 respondentov.

Fica by volilo 43,6 opýtaných. Druhá by skončila Iveta Radičová, ktorú podporilo 32,8 percenta opýtaných. Za nimi by skončili s odstupom Pavol Hrušovský (12,4%), Ján Budaj (6%) a František Šebej (5,2%).

Agentúra MVK použila vopred definovaný (abecedne usporiadaný) uzavretý zoznam kandidátov, ktorých vybrala na základe analýzy personálnych preferencií relevantných voličských segmentov. V prieskume agentúra položila otázku: „Voľby prezidenta SR budú na jar 2014. Predstavte si však situáciu, že by sa prvé kolo konalo už dnes. Komu by ste dali svoj hlas, ak by sa o funkciu hlavy štátu uchádzali títo kandidáti?“ Na takto namodelovaných virtuálnych voľbách by sa nezúčastnilo alebo si spomedzi ponúkaných kandidátov nevedelo vybrať 43,7% účastníkov výskumu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM