Webnoviny - Svet

Prvý titul majstra SR Sládečku v šprintových pretekoch

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – V tohtoročnej sezóne majstrovstiev SR pretekov automobilov na okruhu sa od jej začiatku mimoriadne dobre darilo mladému Nitranom Filipovi Sládečkovi, ktorý jazdí na vozidle Alfa Romeo 156. Kvalitná príprava vozidla, a určite aj kvalitné tímové zázemie dopomohlo Sládečkovi ku štyrom víťazstvám a dvom 2. miestam v rámci tohtoročnej okruhovej sezóny.

Do Brna prichádzal Filip s 20-bodovým náskokom pred najväčším konkurentom Zdenom Mikuláškom, ale v podstate už s titulom vo vrecku. Keby Filip Sládečka nebol dojazdil posledné preteky sezóny 2009 (prípadne nebol by do nich ani nastúpil, pozn.) – pri rovnosti bodov, ktoré by s Mikuláškom bol mal po týchto pretekoch, podľa predpisov sa spočítavajú časy dosiahnuté v jednotlivých pretekoch – a tie hovorili jednoznačne v prospech Filipa Sládečku.

„Filip však nie je z tých, ktorý by niečo nechával na náhodu, či nebodaj na kalkulačku – a tak sa už v nedeľu dopoludnia počas kvalifikačných jázd začal boj o majstra SR. Nakoniec Filip Sládečka v kvalifikácii skončil iba veľmi tesne na 2. mieste,“ opísal hovorca automobilových súťaží v SR Miroslav Majláth súboj Sládečka verzus Mikuláško.

„Do pretekov Filip odštartoval dobre, strážil si svoje postavenie a po nájazde do prvej zákruty sa zaradil na 2. miesto. Prvé dve kolá jazdil s chladnou hlavou na 2. mieste, vedel že nepotrebuje riskovať. V 3. kole však dostal defekt, po ktorom bola nutná zastávka v boxoch. Tu mechanici veľmi rýchle vymenili pneumatiku za novú a Filip sa vrátil na trať. Rýchlou a čistou jazdou doťahoval stratu a nakoniec dojazdil na 5. mieste spomedzi všetkých slovenských jazdcov. Toto mu zabezpečilo zisk ôsmich bodov do celkového hodnotenia a tak sa mohol bez akýchkoľvek kalkulovania tešiť zo zisku prvého titulu majstra Slovenskej republiky v šprintových pretekoch na okruhu do dvoch litrov,“ konštatoval Miroslav Majláth.

"Som veľmi rád že sa mi podarilo získať titul. Chcel by som sa poďakovať celému tímu, ale hlavne mechanikom, ktorí v rekordnom čase vymenili pneumatiku a ja som sa mohol rýchle vrátiť na trať. Ak by som mal v rýchlosti zhodnotiť celú sezónu bola veľmi dobrá a počas celej sezóny sa jazdilo férovo. Ďakujem aj všetkým fanúšikom ktorí mi počas celej sezóny držali palce,“ povedal Filip Sládečka po prejazde cieľom.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM