Webnoviny - Svet

Prvými bábätkami roka 2012 v Bratislave sú dvojičky

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) – Hasiči zasahovali 12-krát

Bratislavskí hasiči mali počas osláv Nového roka v hlavnom meste od polnoci 12 zásahov, zväčša išlo o hasenie horiacich kontajnerov na odpad. Ako agentúru SITA informovalo operačné oddelenie HAZZ v Bratislave, dovedna riešili šesť prípadov horiacich nádob na smeti.

Okrem toho likvidovali aj požiar na balkóne bytu, ktorého majiteľ nebol doma. V troch prípadoch zasahovali pri horiacich stromoch a porastoch a hasili horiacu detskú preliezačku z dreva.

V niektorých spomínaných prípadoch sa mohol oheň rozhorieť od zábavnej pyrotechniky. Hasičov privolali aj k dopravnej nehode, auto zrazilo chodca, ktorý skončil v nemocnici. – Prvými novými obyvateľmi Bratislavy v roku 2012 sú dvojičky Alex a Amélia.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Danica Lehocká, na svet prišli sedemnásť minút po tretej hodine ráno.

Tohtoročné silvestrovské oslavy opäť potvrdili, že Bratislavčania sa vedia baviť, v uliciach sa zabávali tisíce ľudí. Ako uviedol primátor Milan Ftáčnik,

Bratislavčanom želá hlavne to, aby bol nadchádzajúci rok pre nich rokom aktívneho občianstva.

„Veľmi sa snažím pracovať na tom, aby sme vybudili občanov k aktivite, aby sa zaujímali o verejné veci v prvom rade v Bratislave,“ uviedol primátor.

Aktívne občianstvo sa podľa neho v roku 2012 prejaví aj v tom, že sa ľudia zapoja do volieb a nebudú pasívni. „Každý z nás môže prispieť k riešeniu krízy,“ myslí si Ftáčnik.

„Želanie je šťastný rok, v ktorom dokážeme prejaviť svoju aktivitu a energiu a byť aktívnymi občanmi, ktorým záleží na meste, v ktorom žijú, a na krajine, v ktorej žijú,“ dodal primátor.

Želaním do Nového roku prispel aj účinkujúci spevák Hafner: „Želám všetkým, aby boli k sebe ohľaduplnejší,“ uviedol Hafner a dodal, že Bratislave želá hlavne viac športovísk, predovšetkým skejtpark. „Ja skejtujem, v iných mestách už majú skejtparky, v Bratislave žiadny poriadny nie je,“ dodal.

Návštevníci Silvestra v meste sa zabávali s kapelami účinkujúcimi podľa programu, večer moderoval Jano Gordulič. Polnočný ohňostroj bol vďaka priaznivému počasiu dobre viditeľný.

Počas Silvestra našli policajti dvoch bodnutých

Silvestrovskú noc ukončili dvaja Bratislavčania v nemocnici, obaja majú bodné zranenia. Operačné stredisko Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave krátko po polnoci vyslalo policajnú hliadku na Bojnickú ulicu, keď na policajnej linke 158 prijali oznámenie, že tam pred obytným domom má byť muž z bodným zranením.

„Policajti po príchode na miesto zistili, že muž z bodným zranením v chrbte je 26-ročný Bratislavčan, ktorý bol následne prevezený do nemocnice na ošetrenie,“ konštatoval bratislavský policajný hovorca František Peczár.

Podľa predbežnej lekárskej správy má muž ťažké zranenia.

Podozrivý z tohto skutku je 30-ročný Bratislavčan, ktorého tiež previezli do nemocnice na ošetrenie, keďže aj on mal bodné zranenie na hrudi.

„Kto bol páchateľom tohto skutku a kto poškodeným, ukáže až ďalšie vyšetrovanie,“ dodal Peczár. Policajný vyšetrovateľ v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM