Správy

Psičkárka nechala psa zavretého v aute v 30-stupňových horúčavách a išla nakupovať

Napriek tomu, že médiá počas horúčav pravidelne upozorňujú na prípady zabudnutých zvierat a detí v autách, stále sa objavujú nové prípady.

Ilustračný obrázok k článku Psičkárka nechala psa zavretého v aute v 30-stupňových horúčavách a išla nakupovať
Zdroj: Polícia Slovenskej republikyFB , TASR

Uplynulé dni zasiahla Bratislavu letná vlna horúčav. Teploty vonku dosahujú 30 – 34 stupňov Celzia. Teplota v uzavretom aute, na ktoré svieti slnko, sa môže v priebehu pár minút vyšplhať až na 80 stupňov, čo sa už blíži teplotám v saunách!

V rozpálenom aute

Každoročne pre ľudskú hlúposť a nezodpovednosť umierajú v rozpálených autách „zabudnutí“ psíkovia, ale žiaľ, aj deti. Napriek tomu, že médiá počas horúcich letných mesiacov o nebezpečenstve pravidelne informujú, stále sa nájdu ľudia, ktorí si nedajú povedať.

V utorok (11. 6.) sa dostali polícii do rúk fotky uväzneného psíka v rozpálenom aute v Petržalke. Psíka v aute zámerne nechala majiteľka, ktorá si potrebovala urobiť nákup v obchode. Autorka fotografií sa majiteľke psíka snažila dohovoriť. Jej reakcia šokovala.

„Po upozornení, že čo to urobila, že nechá zavreté živé stvorenie v 33-stupňovej horúčave, sa na mňa osopila, že nech sa nestarám, že ona si potrebuje nakúpiť, a že jej je tiež teplo v aute. Viem, že je to len zviera, ale prečo má trpieť za ľudskú hlúposť,“ upozornila políciu všímavá Bratislavčanka.

Pamätajte, zviera uväznené v aute si samé nedokáže otvoriť okno, pustiť klimatizáciu či naliať si vodu. V rozpálenom aute môže utrpieť poškodenie mozgu alebo zomrieť na zástavu srdca do 15 minút! Polícia informovala, že sa daným prípadom zaoberá.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: YouTube.com

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie