Webnoviny - Svet

Psychiatrička urazila Štefana Harabina, ten chce 400-tisíc

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin sa cíti byť dotknutý výrokom psychiatričky Renáty Papšovej, ktorý odznel v relácií Reportéri na Jednotke. Od RTVS a psychiatričky preto žiada ospravedlnenie a odškodné vo výške 400-tisíc eur. Informáciu priniesol denník Hospodárske noviny.

Štefan Harabin sa na verejnoprávne médium a Papšovú obrátil s predžalobnou výzvou.

V reportáži, ktorú deň pred sudcovskými voľbami do Súdnej rady odvysielala STV, boli použité aj zábery z verejnej diskusie, ktorá sa uskutočnila v apríli k prvému výročiu úmrtia sudcu Juraja Majchráka.

„Ako lekár môžem povedať, že niekedy sú choroby nákazlivé. A naša justícia je chorá a ochorel Juraj Majchrák. A ochorela doktorka Lauková, ktorá takisto zomrela na tvrdú perzekúciu doktora Harabina…,“ povedala v relácií psychiatrička.

Harabin žiada, aby sa lekárka ospravedlnila osobným listom, ospravedlnenie uverejnila v troch slovenských denníkoch a aby zaznelo aj v rámci hlavnej spravodajskej relácie STV.

Pre Hospodárske noviny uviedol, že ide o jeho súkromnú záležitosť a vec cti.

Sudca Juraj Majchrák spáchal vlani 14. apríla samovraždu, obesil sa vo svojej garáži. Majchrák rozhodoval v závažných prípadoch, ako napríklad v známej kauze kyselinári. Okrem iného bol známy ako dôrazný kritik súčasného predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina.

Majchrák bol podľa vedenia ZSS výrazná osobnosť sudcovského stavu a významnou mierou prispel k založeniu a fungovaniu stavovskej organizácie sudcov. Od roku 2010 bol kvôli ťažkej chorobe na invalidnom dôchodku.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM