Webnoviny - Svet

Putovná výstava o živote v rozvojových krajinách

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Približne 10 000 detí a mladých ľudí chce projektom o rozvojovej pomoci osloviť občianske združenie Savio. Ide o projekt s názvom Formovanie názorov a postojov detí a mládeže v oblasti rozvojovej pomoci, na ktorý získalo združenie prostriedky zo SlovakAid. Ako informoval agentúru SITA riaditeľ kancelárie združenia Juraj Janto, ich cieľom je nielen informovať deti a mládež, ale predovšetkým ich zaangažovať do rôznych aktivít. Chcú v nich tiež budovať „vedomie solidarity a spoluzodpoved­nosti,“ dodal.

V rámci projektu Savio organizuje putovnú výstavu, ktorú uvidia žiaci vo viac ako 25 školách a mládežníckych strediskách po celom Slovensku. Ako prví majú možnosť pozrieť si ju žiaci Spojenej školy sv. Vincenta v Bratislave. Výstava približuje život v Sudáne, Keni, Angole, Azerbajdžane a Jakutsku, pričom ponúka aj krátky príbeh či skúsenosti tamojšieho dieťaťa zo svojho života.

Sprievodným podujatím výstav sú besedy s misijnými dobrovoľníkmi – ľuďmi, ktorí pomáhali v rozvojových krajinách a môžu tak sprostredkovať vlastné autentické skúsenosti. Zapojené školy a mládežnícke strediská budú organizovať tvorivé dielne, multimediálne prezentácie, výtvarné, literárne súťaže, či iné aktivity spojené s problematikou rozvojového vzdelávania.

Ako Janto ďalej informoval, vypracujú aj vzdelávací a metodický materiál o rozvojovej pomoci. Ten budú distribuovať do škôl, mládežníckych stredísk a iných organizácií a inštitúcií, ktoré sa venujú práci s deťmi.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM