Webnoviny - Svet

R. Procházka predstaví novú platformu, siahať má aj mimo KDH

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 30. augusta (WEBNOVINY) – Poslanec NR SR za KDH Radoslav Procházka zakladá platformu.

Platforma, ktorej vznik pripravuje, je podľa neho pripravená na štart.

Ako povedal vo štvrtok pre agentúru SITA, platforma má názov, logo, expertné zázemie, prívržencov a predovšetkým má program.

„Pracoval som na ňom celé leto s ľuďmi, ktorí vo svojich odboroch predstavujú prvú ligu. Volá sa Silná spoločnosť, jednoduchý štát a ponúka základy novej spoločenskej dohody,“ povedal pre agentúru SITA Procházka.

Program si vypočuje najprv KDH

Keďže je však pre neho dôležitý nielen cieľ, ale aj cesty k nemu, cíti povinnosť predstaviť program najskôr kolegom v hnutí, a to na najbližšej Rade KDH 29. septembra.

„Chcem si túto politickú povinnosť splniť napriek tomu, že ambície platformy prekračujú rámec KDH a pre jej program sa budem snažiť získať väčšinu nielen v KDH, ale v ďalšej fáze aj mimo neho,“ vyhlásil Procházka.

Podľa neho to bude otvorená a priamočiara pozvánka na spoluprácu pre všetkých, ktorí veria, že v tomto štáte ešte stále žije dosť ľudí, ktorí si zaslúžia poctivé a kompetentné zastúpenie, ale ktorým ho Smer nevie alebo nechce dať.

Poslanec plánuje personálnu alternatívu

V KDH si podľa podpredsedu hnutia Pavla Abrhana počkajú na predstavenie platformy. „Nebolo by korektné sa vyjadrovať skôr, ako ju Radoslav Procházka predstaví orgánom hnutia,“ povedal pre agentúru SITA Abrhan.

Vznik platformy ohlásil Procházka v júni počas snemu KDH. Vtedy pre agentúru SITA povedal, že jeho úsilie o systémovú zmenu fungovania KDH nebolo v konečnom dôsledku na sneme úspešné, ale dôležité je, že sa mu podarilo presadiť aspoň otvorenú diskusiu.

„Nepodlieham pocitom odovzdanosti, naopak, budem pokračovať v úsilí o vnútornú obrodu hnutia budovaním programovej platformy, pravdepodobne aj s ambíciou postupnej prípravy novej personálnej alternatívy voči súčasnému vedeniu," povedal vtedy Procházka pre agentúru SITA.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM