Webnoviny - Svet

Rada STV žiada zrušenie dcérskej spoločnosti na dabing

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Zrušenie dcérskej spoločnosti Slovenskej televízie (STV) venovanej dabingu – Production & Technology žiada od generálneho riaditeľa televízie Štefana Nižňanského Rada STV. Šéf STV by do 31. decembra mal predložiť návrh na likvidáciu spoločnosti. Rada na dnešnom zasadnutí konštatovala, že výroba dabingu cez Production & Technology je netransparentná a finančne neprehľadná. Ako uviedol člen rady Peter Malec, treba posúdiť, či sú dcérske spoločnosti STV pre televíziu vôbec výhodné, za týmto účelom totiž boli ešte za vedenia Richarda Rybníčka zakladané. Rada sa všetkými dcérskymi spoločnosťami STV chce zaoberať postupne.

Od roku 2007 prijala Rada STV k výrobe dabingu prostredníctvom dcérskej spoločnosti Production & Technology približne 14 uznesení, povedal pre agentúru SITA predseda rady Martin Kákoš. Rada si podľa jej šéfa myslí, že výroba dabingu cez spoločnosť je neštandardná a vymyká sa štruktúre výroby iných televíznych segmentov, iných televíznych relácií. “Zdá sa nám, že výroba nie je ekonomicky výhodnejšia, a to je aj stanovisko Dozornej komisie STV, a je pomerne netransparentná,“ uviedol Kákoš.

STV má ešte dcérske spoločnosti 1.2 media na obchodné činnosti súvisiace s predajom reklamy, STV Broadcasting, ktorá zabezpečuje menšiu časť vysielačov STV a spoločnosť RTVS – spoločnú dcérsku spoločnosť so Slovenským rozhlasom, ktorá bola zriadená zo zákona na výber úhrad za vysielanie (koncesií).

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM