Webnoviny - Svet

Radičová pripravuje žalobu na Fica

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) – Žalobu na predsedu Smeru-SD Roberta Fica pripravuje premiérka Iveta Radičová. Prekážajú jej Ficove vyhlásenia, ktoré zazneli na tlačovej besede v piatok 13. mája. Fico vtedy povedal, že vzdanie sa kandidatúry Jozefa Čentéša je nerešpektovanie nálezu Ústavného súdu SR, je právne neúčinné, pretože sa neudialo pred druhým decembrom 2010. Zároveň povedal, že súhlas na kandidovanie na post generálneho prokurátora Čentéš nevzal späť slobodne, ale požiadala ho o to Radičová. „Ako sa ukazuje, docent bezpečnostných vied Robert Fico nemá schopnosti vykladať ani rozhodnutie ústavného súdu a dokonca si ho ani pozorne prečítať. Zrejme si neuvedomuje, že v slobodnej spoločnosti nikto nemôže človeka nútiť, aby bol volený do určitej funkcie. Ide o právo, a toho sa môže kandidát slobodne vzdať, čo docent Čentéš aj urobil,“ tlmočil dnes Radičovej slová Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Premiérka pripomenula, že Fico v minulosti zastupoval Slovensko pred Európskym súdom pre ľudské práva v Štrasburgu tak, že nevyhral ani jeden súdny spor. „Už toho bolo dosť!“ odkazuje premiérka Ficovi v súvislosti s jeho vyjadreniami.

Čentéš bol koaličným kandidátom na post generálneho prokurátora, v súčasnosti kandiduje už len opozičný kandidát Dobroslav Trnka. Opakovaná voľba, ktorá vyplýva z rozhodnutia ústavného súdu, sa bude konať v utorok 17. mája.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM