Radičová zostatok rezervy použije na povodne

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) – Zo sumy 25 miliónov eur, ktoré vyčlenila z rezervy premiéra v júni vláda Roberta Fica, zvýšilo takmer 2,18 milióna eur. Zvyšok poslal kabinet cez Slovenskú poštu obyvateľom v rámci okamžitej pomoci. Pošta vyplatila k 11. augustu viac ako 22 miliónov eur.

Zostatok rezervy vo výške 2,18 milióna eur použije premiérka Iveta Radičová tiež na povodne. Viac ako 455-tisíc eur vyčlenila pre obyvateľov, ktorým v prvej vlne vláda neposlala okamžite peniaze, pretože sa nedostali na zoznam starostov na poskytnutie pomoci. V tejto skupine sú aj ľudia, ktorí sa v čase povodne nenachádzali v mieste bydliska alebo o tejto možnosti odškodnenia nevedeli. Vyše 311-tisíc eur dostane obec Nižná Myšľa na záchranné a búracie práce, prepravu kontajnerov a úpravu sídliska.

Košický samosprávny kraj dostane 900-tisíc eur na výstavbu mosta, zničeného následkom povodní v Spišskej Novej Vsi. Na okamžitú pomoc po povodniach vyčlenila premiérka zo zvyšných peňazí aj 300-tisíc pre región horná Nitra. Zostávajúce financie, vrátane tých, čo sa vrátili späť na účet Úradu vlády SR z rôznych dôvodov, budú využité na základe vyhodnotenia aktuálnej situácie v povodňami postihnutých regiónoch a po definitívnom ukončení a vyhodnotení vyplácania prvej finančnej výpomoci, čo bude možné až po 7. septembri 2010, podľa Slovenskej pošty termíne ukončenia doby splatnosti vydaných poštových poukazov.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.