Webnoviny - Svet

Radičová zostatok rezervy použije na povodne

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) – Zo sumy 25 miliónov eur, ktoré vyčlenila z rezervy premiéra v júni vláda Roberta Fica, zvýšilo takmer 2,18 milióna eur. Zvyšok poslal kabinet cez Slovenskú poštu obyvateľom v rámci okamžitej pomoci. Pošta vyplatila k 11. augustu viac ako 22 miliónov eur.

Zostatok rezervy vo výške 2,18 milióna eur použije premiérka Iveta Radičová tiež na povodne. Viac ako 455-tisíc eur vyčlenila pre obyvateľov, ktorým v prvej vlne vláda neposlala okamžite peniaze, pretože sa nedostali na zoznam starostov na poskytnutie pomoci. V tejto skupine sú aj ľudia, ktorí sa v čase povodne nenachádzali v mieste bydliska alebo o tejto možnosti odškodnenia nevedeli. Vyše 311-tisíc eur dostane obec Nižná Myšľa na záchranné a búracie práce, prepravu kontajnerov a úpravu sídliska.

Košický samosprávny kraj dostane 900-tisíc eur na výstavbu mosta, zničeného následkom povodní v Spišskej Novej Vsi. Na okamžitú pomoc po povodniach vyčlenila premiérka zo zvyšných peňazí aj 300-tisíc pre región horná Nitra. Zostávajúce financie, vrátane tých, čo sa vrátili späť na účet Úradu vlády SR z rôznych dôvodov, budú využité na základe vyhodnotenia aktuálnej situácie v povodňami postihnutých regiónoch a po definitívnom ukončení a vyhodnotení vyplácania prvej finančnej výpomoci, čo bude možné až po 7. septembri 2010, podľa Slovenskej pošty termíne ukončenia doby splatnosti vydaných poštových poukazov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM