Lucia Šútorová Rôzne

RADÍME: Pri nakupovaní cez internet buďte ostražití, sledujte aj recenzie

Opatrnosti nikdy nie je dosť. Pri platbe kartou vždy treba venovať pozornosť celkovej sume vrátane všetkých súvisiacich poplatkov.

Ilustračný obrázok k článku RADÍME: Pri nakupovaní cez internet buďte ostražití, sledujte aj recenzie
Zdroj: Bigstock

Platobné karty sa stali súčasťou každodenného života. Ich prostredníctvom sú k dispozícii finančné prostriedky nepretržite a vďaka internetu možno za tovar či služby zaplatiť kedykoľvek. Banky zdôrazňujú, aby ľudia pri nakupovaní v on-line prostredí boli opatrní a ostražití. Nakupovať by mali na vopred overených stránkach a sledovať aj recenzie.

Na toto pozor

„Niektorí poskytovatelia ponúkajú spotrebiteľom prvý mesiac využívania danej služby zdarma, avšak pri registrácii musíte zadať číslo platobnej karty. A tu môže vzniknúť problém, kedy po uplynutí bezpoplatkového obdobia si už príslušné služby neželáte využívať, neoznámite to poskytovateľovi služby, a tak poplatok za ďalšie obdobie je automaticky stiahnutý z vášho účtu. Je potrebné si vždy dôkladne prečítať zmluvné podmienky s dôrazom na podmienky ukončenia využívania služieb,“ radí Diana Brodnianska zo Slovenskej bankovej asociácie.

Neponáhľajte sa

Podľa nej v prípade objednávania vstupeniek na koncerty a športové podujatia cez internet vždy treba venovať pozornosť celkovej sume vrátane všetkých súvisiacich poplatkov, a to napriek časovému stresu, ktorý vďaka niektorým ponukám typu „platí už len 5 minút“, vzniká.

„Ak máte v mobilnom zariadení v stiahnutých aplikáciách zaregistrované platobné karty pre platby za využívanie ponúkaných služieb, deti môžu v nevedomosti odkliknúť vyskakujúce okná s ďalšími súvisiacimi ponukami a službami. Venujte pozornosť nastaveniam a automatické zobrazovanie ponúk v tomto prípade radšej blokujte,“ zdôrazňuje Brodnianska.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie