Webnoviny - Svet

Rádio Okey zaniklo, odštartovala Europa 2

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Rádio Okey prestalo v sobotu existovať, názov zmenilo na Europa 2. Informoval o tom portál mediálne.sk. Siedma najpočúvanejšia stanica u nás vznikla ešte na základoch bývalého Rádia Koliba, ktoré vysielalo od apríla 1997. V marci 2001 sa zmenilo na Rádio Okey. Podľa posledného prieskumu malo približne 4,9-percentnú počúvanosť. Najpočúvanejšou stanicou je Rádio Expres s 21,5 %.

Portál mediálne.sk informoval, že vo vysielaní slovenskej Europy 2 sa ako prvá spíkerka predstavila bývalá markizácka rosnička a moderátorka šou Slovensko má talent Barbora Rakovská, ktorej asistoval kolega z českej Evropy 2 Leoš Mareš. Ako hostia prišli Libor Bouček, tiež moderujúci na Evrope 2, a porotkyne Česko Slovenskej SuperStar Marta Jandová a Dara Rolins. Funkčný je už aj web europa2.sk.

Rádio prevádzkuje mediálna skupina Lagard?re Active ČR, ktorá stojí za skupinou rádií – Evropa 2, Frekvence 1, rádio Bonton, rádio DJ a dnes už bývalou rozhlasovou stanicou Okey. Značka Lagard?re patrí holdingu so sídlom v Paríži. Okrem rádií zastrešuje aj televízie, nakladateľstvá, produkčné či distribučné spoločnosti, tvrdí portál mediálne.sk. Bližšie informácie zrejme skupina zverejní v pondelok na tlačovej konferencii.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM