Webnoviny - Svet

Radolský je sklamaný, no chuť do práce rozhodne nestratil

WEBNOVINY.SK

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>ŽILINA 23. apríla (WEBNOVINY) – Vedenie úradujúceho slovenského futbalového vicemajstra MŠK Žilina sa vo štvrtok odhodlalo k pomerne prekvapujúcemu kroku. Pri A-mužstve s okamžitou platnosťou skončil účinkovanie doterajší hlavný kormidelník Dušan Radolský, ktorého nahradil kouč žilinského výberu do 19 rokov Vladimír Kuťka. Ten povedie A-mužstvo v zostávajúcej časti Corgoň ligy 2008/2009.

„Samozrejme, že som smutný, prekvapený a sklamaný. Ťažko sa mi hľadajú slová. Vo štvrtok predpoludním som normálne viedol tréning, po ňom prišli za mnou zástupcovia klubu a vysvetlili mi, že už nechcú ďalej pokračovať v spolupráci. Dá sa povedať, že sme sa okamžite dohodli na ukončení zmluvy,“ povedal vo štvrtok popoludní pre agentúru SITA 59-ročný trnavský rodák Dušan Radolský a pokračoval: „Podmienky v Žiline sú vynikajúce a myslím si, že mužstvo nehralo až tak zle. Vypadli sme síce zo Slovenského pohára, no bolo to s veľmi silným Slovanom, ktorý je naším priamym konkurentom v boji o titul v Corgoň lige. Klamal by som, ak by som tvrdil, že ma môj predčasný koniec v MŠK nemrzí. Taký je však futbal.“

Bývalý lodivod poľských tímov Groclin Grodzisk a Ruch Chorzów či slovenskej reprezentácie do 21 rokov napriek tomuto prekvapujúcemu kroku vedenia MŠK Žilina rozhodne neplánuje zanevrieť na futbal pod Dubňom. „Dá sa povedať, že sme sa rozišli v dobrom. Žiline budem pochopiteľne držať palce a dúfať, že sa jej bude dariť. Podarilo sa im tu vybudovať to, čo málokomu na Slovensku. Robia všetko pre dobrý futbal a aj preto im budem držať palce.“

Napriek tomu, že Dušan Radolský je len niekoľko hodín bez angažmánu, novej ponuke by sa nebránil. „Radolský má vždy chuť pracovať, pre Radolského je každý zápas ako finálový. Ak by mal niekto o mňa záujem, okamžite by som rozmýšľal o novom pôsobisku,“ dodal ambiciózny slovenský tréner.

Športový manažér MŠK Karol Belaník pre agentúru SITA povedal, že celú situáciu nechce viac komentovať a všetky relevantné informácie sa nachádzajú na internetovej stránke klubu. Žilinčanom patrí po 25 kolách v tabuľke Corgoň ligy 2008/09 druhá priečka so ziskom 50 bodov, za lídrom ŠK Slovan Bratislava zaostávajú „šošoni“ o 6 bodov.

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie