Rakúšania nedali šancu Maďarom

KLOTEN 1. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Rakúska urobili dôležitý krok k zotrvaniu medzi elitou, keď v piatkovom zápase G-skupiny o záchranu na MS vo Švajčiarsku zdolali v Klotene Maďarov 6:0. Zverenci trénera Larsa Bergströma rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine, v ktorej strelili tri góly. Skóre duelu otvoril tesne pred prvou sirénou Koch a ten istý hráč prekonal brankára Szupera aj tesne po prvej prestávke. V 24. min upravil už na 3:0 Setzinger a ďalší gól strelila najväčšia hviezda rakúskeho mužstva Thomas Vanek. V záverečnom dejstve ešte prikrášlili výsledok z pohľadu Rakúska „trojgólový“ Koch a po ňom Kaspitz.

G-skupina – o záchranu (Kloten): Rakúsko – Maďarsko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) Góly: 20. Koch (Baumgartner), 21. Koch (Setzinger, Vanek), 24. Setzinger (Vanek), 34. Vanek (Koch), 59. Koch, 60. Kaspitz (Unterluggauer, Nödl) Vylúčenia: 9:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Looker (USA), Ronn (Fín.) – Kiča (Ukr.), Orelma (Fín.), 4042 divákov SITA