Webnoviny - Svet

Ramón Vargas sa teší na duet s Miroslavom Dvorským

WEBNOVINY.SK

Ramón VargasFoto: SITA

BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) – Pôvodom mexický tenorista Ramón Vargas sa v sobotu večer predstaví na Plese v opere v Bratislave, kde zaspieva duet spolu so slovenským operným spevákom Miroslavom Dvorským. Nebude to ich prvé vystúpenie, spievali spolu už pred dvoma rokmi vo Viedni. „Je to úžasný umelec, úžasná osobnosť a veľmi milý muž,“ vyjadril sa na stretnutí s médiami tenorista, ktorý sa veľmi teší z toho, keď stojí na pódiu s Miroslavom Dvorským.

Ramón Vargas sa zrejme do Bratislavy vráti ešte tento rok – na letný hudobný festival Viva Musica!. „V súčasnosti o tom rokujeme, takže to nie je na sto percent isté, ale dúfam, že prídem,“ uviedol umelec, ktorý sa domnieva, že zodpovednosť za kultúru je nielen na vládach, ale na všetkých ľuďoch. Dotácia umenia veľkými firmami, ako v prípade jeho účinkovania na plese spoločnosťami Orange Slovensko a E.ON, je podľa neho veľmi dôležitá.

Podobne to vidí aj predseda predstavenstva E.ON Konrad Kreuzer. Podľa neho nie je E.ON len „ekonomický faktor“, ale integrovala sa do viacerých sfér života v krajine, vrátane kultúry. Ako Kreuzer dodal, to, že generálny riaditeľ Orange Slovensko Pavol Lančarič pozval Vargasa do Bratislavy je „veľmi dôležitý prínos kultúrnemu životu tohto mesta“. Lančarič súhlasil a dodal, že kultúra je veľmi potrebná, „preto veľa rokov spolupracujeme s Operou Slovenského národného divadla a budeme v tom pokračovať“.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM