Lucia Lauková Rôzne

RANNÁ ŠTVORKA: Augustín prinesie oteplenie, teploty vystúpia na 28 °C

Ako je teplo na Augustína, taká chladná bude Katarína /25.11/. Meniny má Augustín. Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Slnečno, na severe prehánky alebo búrky. Teploty 23 až 28 stupňov Celzia.

Ilustračný obrázok k článku RANNÁ ŠTVORKA: Augustín prinesie oteplenie, teploty vystúpia na 28 °C
Zdroj: TASR

Západ: malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 13 až 10 a najvyššie denné 25 až 28 stupňov C.

Stred: malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 12 až 7 a najvyššie denné 23 až 27 stupňov C.

Východ: malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 12 až 8 a najvyššie denné 23 až 27 stupňov C.

Meniny má Augustín

Mužské meno Augustín má latinský pôvod a v preklade znamená „majestátny“. Na Slovensku sa stretávame s nositeľmi tohto mena výnimočne a oslovujeme ich August, Gusto.

Augustínovia, ktorí oslavujú meniny 28. augusta, sú odvážni, rozhodní, empatickí a oddaní. Cítia sa šťastní, ak sú milovaní a pochopení.

Väčšina z nich študuje a vzdeláva sa po celý život. Majú rozsiahlu pamäť a túžba po nových poznatkoch ich predurčuje, aby z nich boli úspešní lekári, ale aj kriminalisti.

Nositelia mena Augustín sú priateľskí, vždy si stoja za svojím slovom a neúspech ich nezlomí. Dokážu vytvoriť prostredie, v ktorom sa ľudia v ich blízkosti cítia pohodovo a uvoľnene. Duševná rovnováha sa odráža aj v ich telesnom živote, väčšinou sú to zdraví vitálni muži.

Ovplyvňuje ich planéta Mars. Šťastné farby Augustínov sú červená a fialová. Ochranné rastliny púpava, chmeľ a horčica, ochranné kamene diamant a ametyst.

Stalo sa doma

1844 – V Liptovskom Mikuláši sa skončilo (začalo sa 26.8.) zakladajúce zhromaždenie celoslovenskej kultúrnej inštitúcie Tatrín.

1919 – Andrej Hlinka v sprievode Františka Jehličku a Štefana Mnoheľa ilegálne odcestovali na mierovú konferenciu do Paríža.

1949 – Vo Zvolene vzniklo Stredoslovenské oblastné divadlo, ktoré bolo predchodcom dnešného Divadla J.G. Tajovského.

2009 – Prezident SR Ivan Gašparovič odvolal z funkcie ministra životného prostredia SR, nominanta SNS Viliama Turského a národniari zároveň prišli o celý rezort, ktorý im patril na základe koaličnej zmluvy. Na návrh premiéra SR Roberta Fica poveril prezident SR dočasným riadením rezortu podpredsedu vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Dušana Čaploviča (Smer-SD).

2012 – V rámci mestských osláv 68. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Bratislave premenovali Nový most na Most SNP.

Stalo sa vo svete

1907 – Jim Casey založil v americkom Seattli spoločnosť United Parcel Service (UPS) s myšlienkou spoľahlivo a čo najrýchlejšie doručovať zásielky.

1916 – Taliansko vyhlásilo vojnu Nemecku.

1963 – Na protestnom pochode do amerického Washingtonu sa zúčastnilo okolo 200.000 stúpencov boja proti rasizmu. K hlavným iniciátorom pochodu patril bojovník za ľudské práva a černošský baptistický pastor Martin Luther King.

1964 – USA vypustili na obežnú dráhu Zeme zdokonalený typ meteorologickej družice Nimbus.

1996 – Londýnsky súd oficiálne vyhlásil 15-ročné manželstvo britského následníka trónu princa Charlesa s princeznou Dianou za rozvedené.

1999 – Po 13 a pol roku skončil svoju činnosť orbitálny komplex Mir.

Skladba dňa

1965 – Narodila sa Shania Twain (vlastným menom Eilleen Regina Edwards), Windsor, Kanada, country-rocková speváčka a skladateľka. Mala trinásť, keď prvýkrát účinkovala v televíznej Tommy Hunter Show. V roku 1984 nahrala duet s kanadským spevákom Timom Denisom na jeho album. V roku 1991 nahrala prvé demosnímky. V marci 1993 mala v americkom country rebríčku prvú pieseň What Made You Say That. Mesiac nato vydala debutový album Shania Twain. V júli 1995 mala prvú skladbu Any Man Of Mine aj v popovej hitparáde. V novembri 1997 vydala tretí a najúspešnejší album Come And Over. Vydala štyri štúdiové albumy, ten zatiaľ posledný Up! vyšiel v novembri 2002. V americkej singlovej TOP 40 hitparáde mala jedenásť skladieb, v anglickej ešte o tri viac. Hitmi v jej podaní boli piesne Don't Be Stupid, You're Still The One, From This Moment On, Man!I Feel Like a Woman, Come On Over či Forever and for Always. V novembri 2004 vyšla kompilácia jej najväčších hitov Greatest Hits.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM