Prokop Slováček Regióny

RANNÁ ŠTVORKA: Užite si dnešnú horúčavu, vláda leta sa pomaly končí

Pranostika na dnes hovorí, že od Panny Márie Sedembolestnej teplota rýchlejšie poklesne. Počas dnešného štátneho sviatku si užite horúci deň.

Ilustračný obrázok k článku RANNÁ ŠTVORKA: Užite si dnešnú horúčavu, vláda leta sa pomaly končí
Zdroj: internet

Západ: Na západnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 16 až 13 a najvyššie denné 26 až 29 stupňov C.

Stred: Malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 15 až 10 a najvyššie denné 24 až 28 stupňov C.

Východ: Aj na východe bude malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 15 až 11 a najvyššie denné 24 až 28 stupňov C.

Oslavuje Jolana

Meno má maďarský pôvod, jeho voľný preklad je „dobré dievča“. Jolany sa radšej vyjadrujú skutkami ako slovami. Majú pozoruhodnú pamäť a sú príkladne taktné.

Jolanky sú dobré spoločníčky a očarujúce hostiteľky. Svoje spoločenské a pracovné kontakty dokážu inteligentne využiť vo svoj prospech. V partnerských vzťahoch sú vnímavé a opatrné.

Stalo sa na Slovensku

1920 – V Ružomberku vyšlo prvé číslo týždenníka Pravda chudoby, orgánu Československej sociálnodemokra­tickej strany na Slovensku. Od roku 1925 sa týždenník zmenil na denník Pravda.

1964 – Narodil sa v Topoľčanoch právnik, politik, súčasný predseda slovenskej vlády a predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Mohlo by vás zaujímať: Počul o ňom aj Verne: Pred 150 rokmi dopadol na skok od nás 500-kilový meteorit

Stalo sa vo svete

1938 – Britský premiér Neville Chamberlain sa stretol s Adolfom Hitlerom. Chamberlain sľúbil splniť Hitlerovu požiadavku, aby Československo odovzdalo Nemecku územie, kde žije viac než 25 percent nemeckého obyvateľstva.

2011 – Austrálska vláda rozhodla, že austrálske pasy budú mať tri kolónky na pohlavie – muž, žena a neurčené, aby sa odstránila diskriminácia transsexuálov a ľudí s nejednoznačným určením pohlavia.

Skladba dňa

V roku 1973 sa narodila Indira Vladič, speváčka skupiny Colonia. Táto tanečná formácia vznikla v chorvátskom Vinkovci v roku 1997, názov si dali podľa latinského názvu mesta Vinkovca, ktoré znelo Colonia Aurelia Cibalae.

Colonia
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie