Webnoviny - Svet

Raper T.I. dostal predvolanie na súd

WEBNOVINY.SK

T.I. Foto: SITA BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Americký raper T.I. sa bude musieť dostaviť pred federálny súd v Atlante a uviesť dôvody, prečo by jeho podmienečné prepustenie nemalo byť po nedávnom zatknutí v Los Angeles zrušené. Predvolanie k súdu podpísal sudca Charles A. Pannell Jr., ktorý v minulosti rapera odsúdil za ilegálnu držbu zbrane. Dátum pojednávania nie je zatiaľ stanovený.

Dvadsaťdeväťročného T.I., vlastným menom Clifforda Josepha Harrisa Jr., a jeho manželku Tameku „Tiny“ Cottle zatkla polícia 1. septembra v noci po tom, čo policajti zacítili v ich aute marihuanu. Následná prehliadka vozidla odhalila taktiež extázu.

Zoznam možných porušení podmienky, pre ktoré by sa mohol T.I. znova vrátiť do väzenia, obsahuje tri body: držba extázy, pozitívny test na opiáty a stretnutie sa s iným odsúdeným zločincom.

Raper, ktorý si v marci odpykal 10-mesačný trest odňatia slobody za nelegálny nákup a držbu zbraní, sa po návrate na slobodu stihol oženiť aj účinkovať v trileri Chmatáci (2010) režiséra Johna Luessenhopa. V súčasnosti dokončuje svoj v poradí siedmy štúdiový album s názvom King Uncaged, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok.

SITA/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM