Webnoviny - Svet

Raši spojil v Košiciach Smer-SD a Most-Híd

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Marián AngelovičKOŠICE 4. októbra (WEBNOVINY) – Smer-SD v Košiciach vytvoril so stranou Most-Híd koalíciu pre komunálne voľby a ako svojho kandidáta na primátora stavia poslanca NR SR a bývalého ministra zdravotníctva Richarda Rašiho. Ako dnes povedal na tlačovej besede v Košiciach predseda krajskej organizácie strany Peter Žiga, koalícia nepostavila plný počet 50 kandidátov pre voľby mestských poslancov. Smer-SD postaví 31 a strana Most-Híd 11 kandidátov. „Verím že spoločne dosiahneme úspech a verím, že ak bude zvolený náš kandidát, vnesie do života v meste čerstvý vietor a dynamiku,“ povedal Žiga pričom nepredpokladá, že by to miatlo voličov, lebo Smer spolupracuje s maďarskými stranami na komunálnej a regionálnej úrovni už od roku 2000.

„My sme pravicovú koalíciu v meste nerozbili. Rokovali sme so zástupcami KDH i SDKÚ-DS, no pýtali sme sa, či sú spôsobilí pristúpiť na zmenu svojho kandidáta na primátora a vymeniť Knapíka za niekoho iného, a aj zmenu programu, pretože podľa mňa mesto spí, je tu málo investorov, a oni to neboli ochotní akceptovať," povedal šéf košickej organizácie Most-Híd Igor Sidor . Podľa neho po prečítaní programových téz zistili, že na 95 percent sa predstavy a zámery Smeru-SD zhodujú s ich predstavami. "Z našej strany šlo o pragmatický krok. Na komunálnej úrovni až tak veľmi na tom nezáleží, z akého ideového spektra je koalícia, ale záleží na tom, čo chce a čo treba urobiť preto, aby mesto ožilo,“ povedal Sidor.

„Kandidujem pod mottom Spolu ozdravíme Košice a na tom staviam aj volebný program. Treba zmeniť prístup administratívy mesta k občanom, zlepšiť dopravu – nielen MHD, ale aj cestnú sieť, budovať parkoviská. Chceme otvoriť dopravný generel, ktorý nebol aktualizovaný niekoľko rokov a na jeho základe budovať cesty," povedal Raši. Chce lepšie podmienky pre investorov, mladých aj seniorov. „Chceme zvýšiť bezpečnosť v meste s tým, aby bolo viac mestských policajtov v uliciach. Presadíme otvorený a transparentný magistrát s tým, že budeme na mestskej stránke zverejňovať všetky zmluvy, verejné obstarávanie cestou elektronických aukcií sa stane samozrejmosťou,“ povedal Raši.

„Počet našich kandidátov na poslancov je jedenásť, je primeraný a stavali sme na tom, aby každý z našich kandidátov mal šancu uspieť vo svojom obvode,“ povedal Sidor.

Žiga skonštatoval, že nepostavili plnú kandidátku, lebo si uvedomujú, že v Košiciach je viac kvalitných osobností a bolo by zbytočné stavať kandidátov proti nim. Na otázku novinárov, či nepovažujú za porušenia zákona, keď sa už teraz objavili bilboardy s ich kandidátom Rašim a nápisom Máme radi Košice, Žiga uviedol, že tým zákon neporušili, lebo nenapĺňajú znaky volebnej kampane.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM