Aktualizované Lukáš Zavacký Regióny

Raši zmenil stupeň povodňovej aktivity: Aká je aktuálna situácia v meste?

Košice postihli výdatné dažde a doplatili na to viaceré mestské časti. Primátor Richard Raši preto vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity, no situácia sa zmenila. Čítajte aktuálne info.

Ilustračný obrázok k článku Raši zmenil stupeň povodňovej aktivity: Aká je aktuálna situácia v meste?
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás už včera informovali, odborníci zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu vystríhali Košice pred veľkou vodou. A to sa aj naplnilo. Primátor Richard Raši teda začal konať.

„Na základe uvedených skutočností a rozsahu povodňovej situácie, podľa zákona NR SR o ochrane pred povodňami a na základe odporučenia Povodňovej komisie mesta Košice vyhlásil primátor mesta Košice Richard Raši dňa 10.2.2016 od 17.00 h na území mesta Košice tretí stupeň povodňovej aktivity na povodňovom úseku drobného vodného toku v mestskej časti Košice – Pereš, Myslavského potoka a Kamenného potoka – drobného vodného toku v mestských častiach Myslava a Lunik IX,“ uviedla hovorkyňa mesta, Linda Šnajdárová.

„Došlo k zaplaveniu územia z dôvodu extrémnej zrážkovej činnosti v Košiciach, v mestských častiach Košice – Pereš, Myslava, Lunik IX, a vybreženiu a vyliatiu vody z vodohospodársky významného toku Myslavský potok, drobného vodného toku Kamenný potok, občasných vodných tokov, a ohrozeniu vnútornými vodami z prietrže mračien,“ pokračovala L. Šnajdárová.

Hovorkyňa mesta, Linda Šnajdárová, pre redakciu Košice24 o 14:25 potvrdila, že tretí stupeň povodňovej aktivity primátor Richard Raši zmenil na druhý.

K povodniam sa nám vyjadrilo aj Okresné riaditeľstvo HaZZ v Košiciach: „Prestalo pršať, čiže situácia je stabilizovaná, posledný výjazd sme mali o deviatej večer (10. februára).”

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM