Webnoviny - Svet

Reakcie osobností po udeľovaní prestížnych cien Emmy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) – V noci z nedele na pondelok rozdali v losangeleskom Nokia Theatre prestížne televízne ceny Primetime Emmy. Agentúra SITA prináša reakcie osobností zo zákulisia udeľovania vzácnych trofejí.

„Ešte som to neabsorboval,“ povedal tvorca seriálu Mad Men Matthew Weiner, keď v zákulisí šou niekto spomenul, že jeho seriál je jedným z mála tých, ktorým sa podarilo získať cenu za najlepší dramatický seriál štyri razy. „Som veľký televízny fanúšik. Všetky tieto seriály sledujem. Je veľmi ťažké pochopiť, že sme v takejto spoločnosti,“ do­dal.

„Všetci nad 21 budú piť. Urobíme si párty a budeme sa baviť. Veľmi si užívame spoločnosť jeden druhého,“ odpovedal spolutvorca seriálu Taká moderná rodinka Steve Levitan na otázku, ako budú oslavovať zisk piatich trofejí, vrátane kategórie Najlepší komediálny seriál.

„Mal som pocit, že by to mohol byť ktokoľvek, ale ja a Steve Carell sme mali väčšiu šancu než ostatní. Tvrdila to moja mama a ďalší prognostici,“ prezradil Jim Parsons, ktorý získal už druhú Emmy v kategórii Najlepší herec v hlavnej úlohe komediálneho seriálu za rolu pedantného vedca Sheldona Coopera v seriáli Teória veľkého tresku.

Kate Winslet, ktorá získala cenu ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe miniseriálu alebo filmu (Mildred Pierceová), prezradila, že bola nadšená, keď sa dozvedela, že si zahrá po boku Guya Pearcea. „Obdivujem ho, odkedy som mala jedenásť. Byť s ním v jednej miestnosti bolo úžasné,“ uviedla v zákulisí odovzdávania cien Emmy. „Bola som úplne nepripravená. Nemyslela som si, že to vyhrám. Získať takúto cenu je úžasné. Nedokážem to opísať,“ dodala.

Melissa McCarthy, čerstvá držiteľka Emmy v hlavnej ženskej hereckej komediálnej kategórii, pôvodne nemala získať hlavnú rolu v seriáli Mike & Molly. Bojoval za ňu producent Chuck Lorre. „Nikdy predtým som nehrala hlavnú postavu a ľudia ma tak nikdy nevideli. Chuck za mňa zabojoval a ja som veľmi šťastná, že to urobil,“ povedala.

„Som nadšená, som v siedmom nebi, som mimo svojho tela. Je to taký radostný rok. Milujem prácu, milujem hranie s týmito hercami. Som veľmi vďačná, že som dostala tento job. Bohužiaľ, už je minulosťou. Možno to začali ľutovať,“ uviedla Margo Martindale, ktorá si odniesla cenu pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe dramatického seriálu (Justified). Pôvodne v ňom mala hrať len štyri epizódy, neskôr však tvorcovia jej pôsobenie rozšírili na desať častí.

„Vždy som sníval o tom, že budem pracovať na projekte, kde sa postavy budú vyvíjať v určitom časovom období,“ uviedol oscarový režisér Martin Scorsese, ktorý si vyslúžil Emmy za najlepšiu réžiu pilotnej časti dramatického seriálu Impérium – Mafia v Atlantic City.

„Táto šou si zakladá na svojich hodnotách a Akadémia to ocenila. Som na to veľmi hrdá,“ uviedla výkonná producentka víťazného miniseriálu Downton Abbey Rebecca Eaton.

„Neviem, o čom budem rozprávať tento týždeň na terapii,“ uviedla najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe komediálneho seriálu Julie Bowen (Taká moderná rodinka). „Som veľký obhajca starostlivosti o mentálne zdravie,“ dodala.

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe miniseriálu alebo filmu Guy Pearce (Mildred Pierceová) si pochvaľoval milostné scény s Kate Winslet. „Keďže to bola Kate, bolo to príjemné. Veľa sme sa nasmiali. Mali sme síce nervy, ale ona z toho urobila zábavu,“ prezradil. V zákulisí porozprával aj o tom, v čom je iná práca na miniseriáli oproti hraniu vo filme. „Rozdiel medzi päť alebo šesťhodinovým miniseriálom a filmom je v tom, že v prvom prípade si môžete dovoliť nadýchnuť sa tak, ako v skutočnom živote.“

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.hollywoodreporter.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM