Tomáš Batiz Regióny Futbal

Rekonštrukcia futbalového štadióna: Klub zverejnil definitívne stanovisko

MFK Tatran Liptovský Mikuláš priblížil, ako to vyzerá s rekonštrukciou futbalového štadióna.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia futbalového štadióna: Klub zverejnil definitívne stanovisko
Zdroj: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Ako uvádza klub prostedníctvom svojej oficiálnej webstránky začiatok výstavby štadióna sa približuje. Dôkazom toho je aj schválenie zmluvy medzi mestom a samotným klubom, ktorú odobrili poslanci Liptovského Mikuláša na svojom poslednom zasadnutí.

„Tak ako sme sľubovali futbalovej verejnosti, že ju budeme priebežne informovať o stave realizácie projektu modernizácie a rekonštrukcie nášho štadióna, tak aj konáme,“ povedal pre stránku mfktatran.sk prezident klubu Milan Mikušiak.

Ako ďalej podotkol Mikušiak, k samotnej realizácii prispelo posledné rozhodnutie MsZ, kde bol definitívne urobený posledný legislatívno-právny krok, keď zastupiteľstvo odobrilo a schválilo posledné znenie spoločenskej zmluvy medzi Mestom a mikulášskym klubom.

Súčasne bola poslancami schválena aj zmluva medzi Slovenským futbalovým zväzom a obchodnou spoločnosťou MSZ, s.r.o., ktorá bude uvedený projekt realizovať. “Je dobré, že tieto dva dokumenty poslanci schválili, čím sa umožnilo pokračovať v nastolenom tempe celej realizácie projektu,” konštatuje Mikušiak.

Prezident MFK Tatran Lipovský Mikukáš ďalej skonštatoval, že už v najbližších dňoch bude pripravená projektová dokumentácia, zaháji sa proces stavebného konania a bude vyhlasené verejné obstarávanie. “Po vykonaní týchto krokov by sa mala začať výstavba štadióna. Ako rýchlo sa nám ich podarí zrealizovať, o tom Vás budeme opätovne informovať," dodal na záver prezident klubu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM