Šport Správy Ostatné športy

Rekonštrukcie atletických štadiónov: Samosprávy môžu požiadať o granty

Mestá a obce, samosprávne kraje, ale i športové kluby sa môžu uchádzať o dotáciu na rekonštrukciu či výstavbu atletických štadiónov.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcie atletických štadiónov: Samosprávy môžu požiadať o granty
Zdroj: TASR

Slovenský atletický zväz (SAZ) bude prijímať žiadosti do 15. septembra, informuje o tom na svojej stránke.

SAZ prerozdelí úspešným žiadateľom na účely renovácie a výstavby atletických štadiónov dotácie vo výške piatich miliónov eur. Alokácia je súčasťou celkového objemu finančných prostriedkov vo výške 21 miliónov eur, ktoré vláda vyčlenila na rekonštrukciu a výstavbu športovej infraštruktúry do roku 2021.

„Zámerom projektu je realizácia rekonštrukcie alebo výstavby 15 – 20 atletických štadiónov,“ pripomína SAZ v texte zverejnenej výzvy. Dotácie sú určené prioritne na rekonštrukciu štadiónov so 400-metrovým atletickým oválom, vo výnimočných prípadoch i na rekonštrukciu štadiónov s 300-metrovým oválom.

„Najvyššia suma dotácie je vo výške 400 000 eur, kofinancovanie zo strany oprávneného žiadateľa je vo výške 40 percent z celkového rozpočtu,“ pripomína SAZ podmienky.

O predložených žiadostiach rozhodne odborná hodnotiaca komisia do 15. októbra.

Rekonštrukcie či výstavby financované z dotácií musia byť ukončené do konca roku 2021.

Vláda SR 12. júna rozhodla o vyčlenení 21 miliónov eur na modernizáciu a výstavbu športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 až 2021. Okrem atletiky podporia dotácie i modernizáciu a výstavbu futbalovej a hokejovej infraštruktúry, taktiež majú pomôcť zmodernizovať športovú strelnicu v Trnave či vybudovať univerzitné športové centrum v Bratislave.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie